[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۲
  • دوره جدید

برانکو: فوتبال ایران به زودی آماتور می‌شود، روزنامه شیراز نوین

سرمربی پرسپولیس از وضعیت منفی مالی در فوتبال ایران ابراز نگرانی می‌کند و می‌گوید با روندی که در حال حاضر مشاهده می‌کنیم، من آینده خوبی را برای فوتبال ایران نمی بینم.
او در ادامه می‌گوید: امسال دو تیم از لیگ دسته اول کنار کشیدند و خبرهای مربوط به بی‌پولی باشگاه‌های دسته اولی از شدت انتشار برای همه عادی شده است. حتی بعضی از تیم‌ها تا آنجا که من می‌دانم بدون پرداخت حقوق از بازیکنانشان استفاده می‌کنند. این روند قطعاً ادامه‌دار نخواهد بود؛ چراکه انگیزه بازیکنانی که برای پیشرفت و آینده این وضعیت را تحمل می‌کنند، خیلی زود به اتمام می‌رسد، چراکه امروز هیچ کس کاری را بدون دریافت دستمزد آن انجام نخواهد داد.
برانکو با اشاره به موضوع حق پخش تلویزیونی می‌گوید: به هر حال در همه جای دنیا مسیر کسب درآمد دریافت رایت تلویزیون است و شما می‌بینید به عنوان مثال در فوتبال انگلیس، علت تراکم این تعداد بازیکن خوب و مربی بزرگ موضوع درآمد سرسام‌آور از فروش بازی‌ها در تلویزیون است که فکر می‌کنم چند برابر همه باشگاه‌های دیگر اروپایی است. وقتی شما پول به اندازه کافی داشته باشید و افرادی هم در فوتبال باشند که بتوانند این پول را هزینه کنند، توسعه از راه می‌رسد. اما این مسئله‌ای است که در فوتبال ایران متوقف شده؛ در حالی که به نظر من در حال حاضر حیاتی‌ترین موضوع برای همه کسانی است که به نحوی به فوتبال مرتبط هستند.
او می‌گوید: پیش‌بینی من این است که با ادامه وضع فعلی، فوتبال ایران آماتور بشود. چون بسیاری از باشگاه‌ها توان پرداخت ندارند و این موضوع حالا حتی استقلال و پرسپولیس را هم تهدید می‌کند. چون میزان مخارج بالاتر از درآمدی است که این دو باشگاه در حال حاضر از طریق قرارداد اپراتوری به دست می‌آورند. اگر شرایط فعلی تغییر نکند، این تفاوت بین درآمد و مخارج باعث می‌شود اثر منفی وحشتناکی در فوتبال ایران اتفاق بیفتد.
برانکو حرف‌هایش را اینطور به پایان می‌برد: چیزی که من می‌بینم این است که مدیران فوتبال ایران بیشتر درگیر رتق و فتق امور مالی هستند تا اینکه ذهنشان را درگیر رسیدگی به امور پایه‌های فوتبال کنند و حق هم دارند. اما این موضوع به فوتبال لطمه می زند.
موضوع کسری بودجه فوتبال مسئله‌ای است که ورزش سه آن را در گفت‌وگوهای متوالی با اهالی فوتبال و صاحبان تجربه و کسب وکار‌های این رشته ورزشی در پی خواهد گرفت. آنچه مسلم است، با توجه به مشکلات اقتصادی فعلی ایران دورنمای فوتبال هم چندان روشن نیست.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی