[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۷۹
  • دوره جدید

شفر - مامیچ؛ ملاقات بر لبه تیغ، روزنامه شیراز نوین

سرمربیان دو تیم استقلال و الهلال رستگاری و موفقیت خود را در آسیا جست و جو می کنند.
به گزارش ورزش سه، وینفرد شفر و زوران مامیچ، سرمربیان استقلال و الهلال در شرایطی روز دوشنبه برای سومین مرتبه برابر یکدیگر قرار می‌گیرند که نسبت به سال گذشته و حتی یک ماه قبل شرایط برای این دو بسیار متفاوت است. هر دو سرمربی در شرایطی که در کورس قهرمانی لیگ داخلی از رقیبان خود عقب افتادند، حالا در لیگ قهرمانان آسیا به دنبال یک شانس جدید هستند تا بتوانند اعتماد از دست رفته را برگردانند.
شفر؛ همه امیدها در لیگ قهرمانان
در شرایطی که یک ماه قبل بسیاری عقیده داشتند استقلال باید با توجه به قرعه سختی که دارد قید لیگ قهرمانان آسیا را بزند و تمرکز خود را روی لیگ برتر بگذارد؛ اما حالا با یک شکست و یک تساوی فاصله آبی‌ها با صدر 7امتیاز شده و این تیم شانس بسیار کمی در لیگ برتر دارد.
استقلال با سرمربی آلمانی خود روزهای سختی را سپری می‌کند و برای اولین مرتبه بعد از 18ماه حالا حرف از تغییرات در کادرفنی و رفتن شفر در تهران به گوش می رسد.
قرعه سخت استقلال در لیگ قهرمانان هر چند هنوز پابرجاست؛ اما این تیم باید تمام رویای خود را در این مسابقات دنبال کند و آبی‌ها حالا محکوم به موفقیت در آسیا هستند.
مامیچ؛ به امید رستگاری
سرمربی کراوت خیلی زود اعتماد و اعتبار خود در ریاض را از دست داد. مامیچ که بعد از درخشش با العین به عنوان یک مربی درجه یک به ریاض آمد، در هفته‌های اخیر نتوانسته نتایج خوبی کسب کند تا 3ماه بعد از حضور در الهلال، حالا رسانه‌های عرب زبان از اولتیماتوم به او بنویسند.
البته که اوضاع برای الهلال به بدی استقلال در لیگ داخلی نیست؛ اما این تیم نیز فعلاً در کورس عقب افتاده و البته نباید فراموش کرد که عرب‌ها همچنان در فوتبال حوصله زیادی ندارند و مامیچ در آسیا به دنبال یک صعود است تا بتواند صندلی خود را تحکیم کند.
دیدار سوم روی لبه تیغ!
هر دو سرمربی حالا روی لبه تیغ به مصاف یکدیگر می‌روند. شفر و مامیچ که سال گذشته دو تساوی در دیدارهای رو در رو داشتند، رستگاری خود را در لیگ قهرمانان آسیا دنبال می‌کنند و در دیداری که شاید سرنوشت آنها را تغییر دهد، به مصاف یکدیگر می روند.
برای هر دو سرمربی تقریباً باخت و مساوی معنای یکسانی دارد. هرچند الهلال با یک مساوی نیز صدرنشین قطعی دور رفت است؛ اما مدیران این باشگاه با توجه به شرایط لیگ داخلی و رقابت با فوتبال ایران تنها از مامیچ برد می خواهند.
از سوی دیگر، استقلال در صورت عدم کسب برد، باید قید صعود را بزند و صعود این تیم مشروط به یک معجزه می‌شود که البته با شرایط این تیم فاصله زیادی با آبی‌ها دارد.
نه شفر و نه مامیچ در این دیدار اجازه ندارند به چیزی جز کسب برد فکر کنند و البته هر دو با تیمی رو به رو هستند که غایبان زیادی دارد و البته دچار افت روحی شده است تا به این ترتیب، دو غول غرب آسیا که یک ماه پیش فرم بسیار خوبی داشتند، در دورانی غیر قابل پیش‌بینی به مصاف یکدیگر بروند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی