[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

کیخا جزو برترین‌های دنیا است، روزنامه شیراز نوین

سرمربی تیم ملی ژیمناستیک هنری می‌گوید که در مسابقات جهانی آلمان شانس زیادی برای راه‌یابی ژیمناستیک ایران به المپیک ۲۰۲۰ وجود دارد.
رضا خیرخواه، سرمربی تیم ملی ژیمناستیک هنری در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد عملکرد سعیدرضا کیخا در جام‌های جهانی اظهار کرد: فکر می‌کنم گرفتن سهمیه المپیک در مسابقات جام جهانی سخت‌تر از مسابقه دادن و کسب عنوان در خود بازی‌های المپیک است. در المپیک تعداد ورزشکاران محدود است؛ اما در جام جهانی تمام بهترین‌های دنیا حضور دارند. جو جام‌های جهانی و مسابقات کسب سهمیه المپیک بسیار سنگین است و فکر می‌کنم به جز یک بار ما در این مسابقات حضور نداشته ایم.
وی ادامه داد: سعیدرضا کیخا در قطر چهارم شد؛ اما به گفته خیلی از مربیان و داورانی که آنجا بودند، سعید قطعاً دوم یا سوم بود. ژاپنی‌ها لابی قوی دارند. نمره سعیدرضا کاملاً مشخص است؛ ولی چون ژاپنی‌ها جنگ برای سهمیه گرفتن دارند، سعید با نمره بسیار بالای ۱۵.۱۳۳ چهارم شد. او توانست نمره خوبی را که در جام جهانی آلمان به دست آورده بود را تکرار کند. قبل از قطر برخی می‌گفتند کیخا شانسی نمره بالای ۱۵ گرفته است؛ اما او با تکرار آن نشان داد که جزو بهترین‌های دنیا است.
وی در ادامه در مورد نحوه راه‌یابی کیخا به المپیک ۲۰۲۰ گفت: کیخا در باکو زیاد حال عمومی خوبی نداشت. در حالی که به راحتی می‌توانست مدال بگیرد، بدشانسی آورد و پنجم شد. کیخا باید در ۶ تا ۸جام جهانی و کسب سهمیه المپیک حضور یابد و در نهایت بهترین نمره سه مسابقه را با هم جمع می‌کنند و نفر برتر به المپیک راه خواهد یافت که کار بسیار دشواری است.
سرمربی تیم ملی ژیمناستیک هنری به کسب سهمیه در مسابقات جهانی آلمان اشاره کرد و گفت: مسابقات جهانی آلمان که چند ماه دیگر برگزار می‌شود نیز محلی برای کسب سهمیه المپیک است. در این مسابقات هر ژیمناستی که در هر وسیله مدال بگیرد به طور مستقیم به المپیک راه می‌یابد. هرچند کسب سهمیه در این مسابقات سخت است و میدان بزرگی است؛ ولی برای ما مقداری راحت تر خواهد بود.
خیرخواه در ادامه گفت: در مسابقات جهانی آلمان به امید خدا شانس زیادی داریم و اگر کیخا ایرادات جزئی همین برنامه خود را برطرف کند، می‌تواند جزو نفرات برتر باشد و به المپیک راه پیدا کند. یک دهم یا یک هزارم اختلاف رتبه می‌تواند رده ورزشکار را جا به جا کند.
او خاطرنشان کرد: دو روز دیگر جلسه کمیته تیم‌های ملی را خواهیم داشت و برای مسابقات سال پیش رو تصمیم می‌گیریم. مسابقات قهرمانی جوانان و بزرگسالان آسیا را در این سال پیش رو داریم و باید در آن جلسه برای مسابقات سال آینده برنامه‌ریزی داشته باشیم.
وی در خصوص حضور بهلول‌زاده، دارنده مدال المپیک جوانان آرژانتین در اردوی تیم ملی گفت: وظیفه خود دانستیم که از او برای حضور در تیم ملی دعوت کنیم، اما مشکلاتی هست و امیدوارم که ان‌شاءالله برطرف شود. به دلایلی زیاد راغب نیستم در مورد این موضوع صحبت کنم و اطلاعاتی هم ندارم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی