[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۲
  • دوره جدید

پرداخت بیش از هشت هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در فارس ، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: در سال 97 در مجموع هشت هزار و 383 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در استان پرداخت شد.
به گزارش ایرنا، یدالله رحمانی، در شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری فارس در شیراز افزود: این تسهیلا ت به 636 واحد تولیدی پرداخت شد که به 537 واحد مبلغ 6 هزار 694 میلیارد ریال از محل پرداخت مستقیم بانک ها و به 99 واحد نیز مبلغ یک هزار و 689 میلیارد ریال از محل رونق تولید داده شد.
وی ادامه داد: در مجموع طی سه سال گذشته مسائل و مشکلات یک هزار و 468 واحد صنعتی در قالب 2 هزار و 221 مصوبه مورد بررسی قرار گرفت که 60 درصد این واحدها مسائل‌شان حل شده است. او اظهار داشت: طی سال های 95 و 96 نیز در قالب طرح رونق تولید به ترتیب یک هزار میلیارد تومان و یک هزار و 250 میلیارد تومان به متقاضیان پرداخت شد که از این میزان سهم سیستم بانکی در پرداخت این تسهیلات در سال 95 حدود 360 میلیارد تومان و در سال 96 نیز افزون بر 860 میلیارد تومان بوده است. رحمانی، در زمینه علت کاهش تعداد متقاضیان ثبت نام در سامانه بهین یاب گفت: از جمله دلایل این اتفاق می توان به بالا بودن نرخ سود تسهیلات بانکی (18 درصد)، اصرار سیستم بانکی به اخذ وثیقه سهل‌البیع (ملک مسکونی در شهرهای بزرگ) و عدم تمایل سیستم بانکی به پرداخت تسهیلات ثابت برای طرح های با پیشرفت بالای 60 درصد و بازرسازی و نوسازی به دلیل طولانی بودن دوران بازپرداخت تسهیلات اشاره کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی