[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۲
  • دوره جدید

ضرورت رعایت نکات ایمنی در برگزاری جشن‌های ماه شعبان ، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس بر رعایت نکات ایمنی از سوی شهروندان و مسئولان در هنگام آذین‌بندی، نورپردازی، چراغانی ، نصب بنر و داربست درمراسم جشن های ماه شعبان تأکید کرد.
احمدرضا خسروی، با تبریک فرا رسیدن نوروز باستانی و بهار علوی و همچنین عرض تسلیت به مناسبت حادثه تلخ سیل شیراز که موجب جان باختن و مصدومیت جمعی از هموطنان شد، پیشگیری از بروز حوادث مرتبط با شبکه های توزیع برق مانند برق گرفتگی، آتش سوزی و... جهت شهروندان و شرکت‌کنندگان در مراسم شادی و جشن ها را امری ضروری عنوان کرد و گفت: نظر به قرار گرفتن درآستانه عیدهای مبارک ماه شعبان، می توان با رعایت نکات ایمنی، ضمن بهره‌مند شدن از روزهای مبارک و شادی آفرین، از بروز حادثه ناگوار نیز جلوگیری به عمل آورد. وی ادامه داد: ازآنجا که نصب بنر، پرچم، ریسه های رنگی و... مختص روزهای عید و شادی  بر روی پایه های برق و سایر تجهیزات جانبی منجر به وقوع حوادث برق گرفتگی می شود، بنابراین هیئت ها از ساخت و جوشکاری روی پایه ها و به دنبال آن صعود افراد از تأسیسات برق رسانی جهت نصب هرگونه پرچم، پلاکارد و بنر خودداری نموده و ازاحداث و نصب داربست موقت در حریم و مسیر خطوط نیرورسانی برق جهت برپایی تکایا و همچنین ایستگاه های پذیرایی ازشهروندان، خودداری کنند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس در بخشی دیگر از سخنان خود به نحوه تأمین برق هیئت های مذهبی  اشاره کرد و بیان داشت: مسئولین هیئت ها  می توانند ضمن مراجعه به مدیریت های برق و اداره های تابعه نسبت به ثبت نام و اخذ انشعاب موقت اقدام کرده و ازهرگونه دخالت غیرمجاز در تأسیسات برق رسانی منصوبه و وصل خودسرانه، غیر ایمن و غیرمجاز انشعاب برق توسط افراد و یا مسئولین هیئت های مذهبی پرهیز نمایند. 
این مقام مسئول بر ضرورت توجه و بررسی تجهیزات برقی نیز تأکید کرد و اظهار داشت: بایستی تجهیزات برقی مورد استفاده هیئت ها نظیر سیم، کابل، تابلوهای برقی و غیره قبل از شروع جشن و مراسم شادی توسط مسئولین هیئت، مورد بازرسی دقیق قرار گیرد تا نواقص احتمالی آنها برطرف شود .خسروی یادآور شد: با توجه به احتمال وقوع بارندگی، مسئولین می بایست با محفوظ نگه داشتن اتصالات کابل‌ها و فیوز وسایل برقی از قرار گرفتن آنها در معرض باران جلوگیری نمایند. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس برضرورت خودداری افراد از دستکاری تجهیزات برق رسانی درصورت بروز حادثه تأکید کرد و بیان داشت: شهروندان، در زمان وقوع هرگونه حادثه  احتمالی و یا وقوع خاموشی، از دستکاری در تجهیزات برق رسانی منصوبه به ویژه کنتور برق پرهیز کرده و مراتب را از طریق اداره های برق پیگیری و یا از طریق شماره 121 موارد را به اتفاقات برق اطلاع رسانی نمایند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی