[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۳
  • دوره جدید

افزایش نظارت‌های قانونی شورای شهر شیراز بر شهرداری در سال ۹۸ ، روزنامه شیراز نوین

در نخستین جلسه کمیسیون برنامه و بودجه در سال ۹۸  رییس این کمیسیون لازمه نگاه شورا و شهرداری به اداره شهر را نرم افزاری خواند و  بررسی لوایح و طرح‌ها، تصویب آنها و همچنین بررسی مصوبات را از وظایف اصلی شورا برشمرد.
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سیدعبدالرزاق موسوی» در این جلسه با اشاره به ماده ۸۰ قانون شوراها افزود: بررسی نارسایی، مشکلات و نواقص مربوط به حوزه‌  فرهنگی، اقتصادی و سیاسی شهر و ارائه پیشنهاد و طرح نیز از وظایف دیگر شوراست‌.
موسوی نظارت بر بودجه ۹۸ را از مهم ترین فعالیت شورای شهر شیراز عنوان کرد و ادامه داد: شورای شهر همچنین در راستای وظایف نظارتی خود، عملکرد مدیران و نحوه و کیفیت اجرای مصوبات در شهرداری را امسال ارزیابی می‌کند.
وی افزود: مقرر شد در سال جدید، طرح‌ها و لوایح بدون گزارش توجیهی در کمیسیون بررسی نشود و ارائه نظر کتبی شهرداری مرتبط با این طرح ها الزامی است.
موسوی با اشاره به وظیفه خدمت رسانی به مردم به عنوان وظیفه اصلی شهرداری افزود: فلسفه وجودی شورای شعر که قانون اساسی هم برآن تصریح می‌کند، تسهیل و سرعت بخشیدن به این خدمات است که این مهم، با پاسخگویی به مردم، شفافیت و همراه ساختن و جلب مشارکت مردم محقق خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی