[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۲
  • دوره جدید

محور اصلی سورمق-اقلید-یاسوج با پیشرفت خوبی در دست اجرا می باشد، روزنامه شیراز نوین

احداث محور اصلی سورمق-اقلید-یاسوج که یکی از محورهای ارتباطی استان فارس با استان کهگیلویه و بویراحمد بوده و به محور طریق‌الرضا معروف می باشد در برنامه کاری اداره کل راه و شهرسازی استان فارس قرار دارد.
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان فارس مهندس فیروز تکاور مدیر کل راه و شهرسازی استان فارس گفت: طول یک مسیر در حوزه استان فارس 153 کیلومتر و طول در دست اجرا 40 کیلومتر می باشد.
وی افزود: هم اکنون عملیات اجرایی قطعه اول آن حد فاصل سورمق تا اقلید به طول 21 کیلومتر در مراحل پایانی است و بزودی افتتاح می گردد.
مهندس تکاور اذعان داشت: قطعه دوم محور طریق الرضا حدفاصل شهرستان اقلید تا تونل ابا صالح المهدی (عج) به طول 18 کیلومتر با پیشرفت فیزیکی حدود 70 درصد در حال اجرا می باشد.
مدیر کل راه و شهرسازی فارس متذکر شد: قطعه سوم شامل تونل اباصالح المهدی به طول 2610 متر و راههای ورودی و خروجی آن جمعاً به طول 5 کیلومتر به اتمام رسیده و در حال بهره برداری است.
مهندس تکاور افزود: قطعه پنجم شامل احداث پل بزرگ رودخانه سفید و راه‌های ورودی و خروجی آن که یک نقطه پر حادثه این محور محسوب می گردید، اتمام و مورد بهره‌برداری رسیده است.
شایان ذکر است در ادامه مدیر کل راه و شهرسازی فارس از آغاز یک قطعه به طول 15 کیلومتر از این محور در آینده نزدیک خبر داد و گفت: یک قطعه از محور طریق الرضا حد فاصل آسپاس به سمت اقلید گردنه آب باریک به طول 15 کیلومتر که یک مقطع پر حادثه می باشد در حال برگزاری مناقصه بوده که به زودی پیمانکار واجد شرایط مشخص و عملیات اجرائی آن نیز شروع می گردد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی