[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۰
  • دوره جدید

پرداخت ۳میلیارد ریال برای دانش‌آموزان سیل‌زده، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل آموزش و پرورش فارس از در اختیار قرار دادن تمامی ظرفیت مدارس استان در روزهای 5 و 6فروردین 98 به صورت رایگان به مهمانان نوروزی خبر داد و گفت: علاوه بر توزیع 3هزار پرس غذای گرم و بیش از 6هزار بطری آب  معدنی در بین سیل زدگان اسکان یافته در مدارس استان، 50نفر از خانواده‌های آسیب دیده از سیل دروازه قرآن نیز در باشگاه فرهنگیان اسکان داده شدند.
علی عسکر نجفی با اشاره به پایان کار ستاد اسکان مهمانان نوروزی در مدارس استان، گفت: امسال 15هزار کلاس درس در قالب بیش از یک هزار و 700مدرسه استان برای اسکان زائران و مهمانان فرهنگی در نوروز 98 آماده شده بود.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: علاوه بر مدارس و کلاس‌های درس، 36سالن ورزشی، 3خوابگاه دانشگاهی، 3خوابگاه دانش‌آموزی، 2خوابگاه ورزشی و اردوگاه شهید دستغیب آمادگی ارائه خدمت به فرهنگیان و همراهان آنان را داشتند.
وی در خصوص ظرفیت پذیرش میهمان در شیراز نیز اظهار داشت: در شهر شیراز550مدرسه با ظرفیت 6100کلاس، 5خانه معلم با تخصیص 120اتاق، 5خوابگاه دانش‌آموزی با ظرفیت 400تخت، 3خوابگاه دانشجویی با ظرفیت 600تخت، 7سالن ورزشی نیز آماده پذیرش میهمانان بود.
رئیس ستاد اسکان فرهنگیان آموزش وپرورش فارس اظهار داشت: در نوروز 98 در مجموع 68پایگاه استقبال و پذیرش میهمانان نوروزی فرهنگی دایر شده بود که 5پایگاه از این تعداد در شهر شیراز قرار داشت.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: در نوروز 98، اسکان مسافران، میهمانان و زائران نوروزی فرهنگی در استان فارس و شیراز در سه گروه «ویژه، الف و ب» شامل:500کلاس ((ویژه))، 5هزارکلاس گروه ((الف)) و 9500کلاس گروه ((ب)) انجام شد.
وی همچنین گفت: در سال جاری 3هزار نفر عوامل اجرایی به صورت شبانه‌روزی از 28اسفند تا 17فروردین آماده پذیرش و استقبال و اسکان مسافران، میهمانان و زائران نوروزی فرهنگی در مدارس و اماکن متعلق به آموزش و پرورش استان بودند.
نجفی با اشاره به پذیرش و اسکان بیش از یک میلیون و 924هزار نفرروز مهمان نوروزی در مدارس و اماکن وابسته به آموزش و پرورش فارس در نوروز 98، گفت: برای بالابردن سطح کیفیت خدمات به مسافران فرهنگی در مدارس، امکانات مختلفی شامل: 28800تخته پتو، 19هزارتخته فرش، 17هزار دست بالش، 775دستگاه آبگرمکن، 2549دستگاه تلویزیون ،4543دستگاه یخچال،900دستگاه اجاق گاز پیش بینی شده بود.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس همچنین گفت: در ستادهای پذیرش و اسکان آموزش و پرورش فارس غرفه‌های فرهنگی و مذهبی و نمایشگاه صنایع دستی و کتابخانه‌های کوچک دایر شده بود تا مهمانان در مدت زمان انتظار برای پذیرش از خدمات این غرفه‌ها بهره‌مند شوند.
وی با اشاره به نصب بنرهای اطلاع‌رسانی و راهنمای اسکان مهمانان نوروزی در سطح شهر و استان با همکاری خوب شهرداری‌های استان خصوصاً شهرداری شیراز، گفت: تمامی مراکز اقامتی آموزش و پرورش فارس در نوروز 98 تحت پوشش 3نوع بیمه آتش‌سوزی، مسئولیت مدنی و حوادث قرار گرفتند.
رئیس ستاد اسکان فرهنگیان آموزش و پرورش فارس درخصوص شهرهایی که بیشترین آمار اسکان مهمانان نوروزی در مدارس را به خود اختصاص دادند افزود: در نوروز 98 شهرهای شیراز، کازرون، آباده ومرودشت به ترتیب بیشترین آمار اسکان مهمانان نوروزی در مدارس را به خود اختصاص دادند. وی همچنین گفت: بیشترین استان‌هایی هم که مهمانان آنها از ظرفیت مدارس استان برای اسکان استفاده کرده بودند شامل استان‌های آذربایجان شرقی، اصفهان، خراسان رضوی و کرمان بودند.
نجفی همچنین در خصوص اقدامات ستاد اسکان آموزش و پرورش فارس در پشتیبانی از سیل زدگان نوروز 98 در شیراز گفت: بلافاصله ستاد کمیته مدیریت بحران در این اداره کل تشکیل و مصوب شد 2هزار کلاس درس مازاد بر ظرفیت اسکان در استان تجهیز و در اختیار سیل‌زدگان قرار گیرد.
وی از در اختیار قرار دادن تمامی ظرفیت مدارس استان در روزهای 5 و 6فروردین 98 به صورت رایگان به مهمانان نوروزی خبر داد و گفت: علاوه بر توزیع 3هزار پرس غذای گرم و بیش از 6هزار بطری آب  معدنی در بین سیل زدگان اسکان یافته در مدارس استان،  50نفر از خانواده‌های آسیب‌دیده از سیل دروازه قرآن نیز در باشگاه فرهنگیان اسکان داده شدند و همه این افراد نیز به صورت رایگان توسط پزشک درمانگاه فرهنگیان ویزیت شدند. نجفی با اشاره به آسیب سیل به برخی مدارس استان و همچنین منازل دانش‌آموزان در بخش‌هایی از شهر شیراز و از بین رفتن کتاب و لوازم‌التحریر دانش‌آموزان، گفت: مبلغ 3میلیارد ریال برای جبران بخشی از این خسارت‌ها به آموزش و پرورش‌های نواحی 3 و 4 شیراز برای تهیه تجهیزات آموزشی و لوازم‌التحریر دانش آموزان پرداخت شد. مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: تا صبح روز شنبه هفدهم فروردین، 641هزار و 605نفر در قالب 178هزار و 234خانواده و در مجموع یک میلیون و 924هزار و 815نفر روز در مدارس و اماکن وابسته به آموزش و پرورش فارس اسکان داده شدند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی