[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

۲۱کشته و ۷۰۰میلیارد تومان خسارت در پی سیل اخیر شیراز، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم شیراز در مجلس با اشاره به حضور مسئولان دولتی در جریان سیل اخیر فارس گفت: علت سیل در شیراز دخالت‌های انسانی و دستکاری‌ها بود، لذا کمیسیون اصل ۹۰ به این مهم ورود خواهد کرد. به‌ گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بهرام پارسایی در نشست علنی روز یکشنبه 18فروردین مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی ابعاد سیل اخیر در مناطق مختلف کشور از جمله استان فارس و شیراز گفت‌: از حضور انسان‌دوستانه مردم شیراز و فارس در جریان سیل اخیر تشکر می‌کنم. آنها  فرهنگ ایرانی و ایران را به مردم جهان نشان دادند. با آغاز سیل در فارس و شیراز شاهد حضور مدیران در کنار مردم بودیم که این همدلی میان مردم و دولت را نشان می‌دهد. باید این همدلی دولت و مردم را  ارج نهیم و نگذاریم برخی کم‌کاری‌ها به این همدلی خدشه وارد کند.
21کشته در شیراز و 700میلیارد تومان خسارت در پی سیل اخیر
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: متأسفانه در منطقه «دروازه‌ قرآن» ۲۱نفر جان خود را از دست دادند و ۱۰۵نفر مجروح شدند. کل خسارات استان فارس ۷۰۰میلیارد تومان است. فارس، شیراز، خوزستان، کرمانشاه، آق‌قلا و دیگر مناطق تفاوتی با هم ندارند. همه این مناطق ایران هستند و همه ما هم اندوهگین هستیم و باید دست در دست هم مشکلات را برطرف کنیم.
علت سیل در شیراز دخالت‌های انسانی و دستکاری‌ها بود
پارسایی همچنین بیان کرد: بی‌شک علت سیل در شیراز دخالت‌های انسانی و دستکاری‌ها بود. عرض رودخانه بالغ بر ۴۰متر و دارای عمق زیاد است که در سال ۶۷ ـ ۶۸ این رودخانه تغییر کاربری داده شد. مقصر این دستکاری‌ها مدیریت شهری آن زمان، عدم نظارت و حفاظت از حریم رودخانه در داخل و خارج از شهر توسط وزارت نیروی آن زمان و کمیسیون ماده 5 است که اجازه این تغییر کاربری را داده است. باید توجه کنیم که این تهدید در همه شهرها وجود دارد و باید رسیدگی به آسیب دیدگان سیل را در اولویت قرار گیرد.
کمیسیون اصل 90 به موضوع دلایل بروز خسارات سیل اخیر ورود می‌کند
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ با بیان اینکه کمیسیون متبوعش به موضوع دلایل بروز خسارات سیل اخیر ورود می‌کند، گفت: در شیراز شاهد یک الگوی انسجام میان مردم،  دولت، نیروهای نظامی و انتظامی، نهادهای مردمی و شهرداری بودیم و شاهد حضور معاون و تیم دولت در این روزها هستیم.
نماینده مردم شیراز در مجلس تأکید کرد: باید توجه داشته باشیم که مسئله وقوع سیلاب در شهرهای دیگر نیز باید مورد اهتمام قرار گیرد، چرا که این موضوع در شهری همچون تهران نیز یک تهدید محسوب می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی