[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۵
  • دوره جدید

احتمال تأخیر برگزاری امتحانات نهایی دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده، روزنامه شیراز نوین

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به سیل اخیر کشور و نگرانی دانش‌آموزان با نزدیک بودن ایام امتحانات و عقب‌افتادگی تحصیلی گفت: دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده به هیچ عنوان نگران آزمون‌ها و اشکالی که در مسیر تحصیلی آنها پیش آمده نباشند. خصوصاً برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم که خودشان را برای کنکور آماده می‌کنند؛ چراکه اردوهای آموزشی پیش‌بینی کرده‌ایم که این اردوها به صورت متمرکز برگزار خواهد شد.
به گزارش ایسنا، سید محمد بطحایی در جمع خبرنگاران در خصوص دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده گفت: با روش‌های جبرانی در معمولان و پلدختر، پیش‌بینی‌هایی را در نظر گرفته‌ایم‌. همچنین کارگروهی به طور متمرکز تشکیل شده که در حال برنامه‌ریزی هستند. وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین نگرانی‌هایی که فرزندان ما دارند، مربوط به ایام امتحانات است و با نزدیک شدن به این ایام، دانش‌آموزان نگران عقب‌افتادگی تحصیلی هستند.
فرزندان به هیچ عنوان نگران آزمون‌ها و اشکالی که در مسیر تحصیلی آنها پیش آمده نباشند. خصوصاً برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم که خودشان را برای کنکور آماده می‌کنند؛ چراکه اردوهای آموزشی پیش‌بینی کردیم که این اردوهای آموزشی به صورت متمرکز برگزار خواهد شد. وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: با وزارت علوم نیز مذاکراتی انجام خواهیم داد تا بتوانیم تسهیلاتی برای این دانش‌آموزان جهت ورود به دانشگاه و آموزش عالی فراهم کنیم. اکنون در حال بررسی روش‌های مختلف برای برگزاری امتحانات نهایی هستم تا شاید امتحانات را برای این مناطق به تأخیر بیاندازیم. بطحائی یکی دیگر از گزینه‌های پیش رو برای حل مشکلات دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده را حذف بخشی از محتوای درسی دانش‌آموزان این مناطق اعلام کرد تا شاید بدین ترتیب فشار کمتری به آنها وارد شود.
وی در پاسخ به این سوال که تأخیر در برگزاری امتحانات چقدر خواهد بود، تصریح کرد: وضعیت آب و هوایی پاسخ این سوال شما را با مشکل رو به رو کرده؛ به طوری که در صدد بودیم مدارس را در برخی مناطق آسیب‌دیده با سه روز تأخیر بازگشایی کنیم؛ اما متأسفانه به دلیل آماده نشدن مدارس و عدم استقرار خانواده‌ها در محل زندگی‌شان، این موضوع محقق نشد و امیدوارم هفته آینده عموم مدارس را راه اندازی کنیم‌.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در استان خوزستان شرایط متفاوت شده است و سفری همین روزها به خوزستان خواهم داشت. شاید برای خوزستان مجبور باشیم مدارس شبانه‌روزی موقت راه‌اندازی کنیم تا مشکلات تحصیلی ایجاد نشود. بطحائی در خصوص فاصله بین امتحانات نهایی و برگزاری کنکور نیز گفت: این پیشنهاد در اولین دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش قرار دارد؛ ولی ما چند محدودیت داریم، از جمله تقارن با ماه رمضان است. لذا فاصله بین امتحان نهایی و کنکور باید به نحوی باشد که بتوانیم سوابق تحصیلی را در اختیار سازمان سنجش قرار دهیم. وی افزود: البته وزارت علوم و سازمان سنجش این آمادگی را اعلام کردند تا کنکور را با تأخیر برگزار کنند. شاید چند روزی این آزمون به تأخیر بیفتد. از طرفی ما هم به دنبال این هستیم تا امتحانات نهایی را زودتر برگزار کنیم تا فاصله و فرصت کافی را برای آمادگی داوطلبان کنکور آماده کند که احتمالاً ظرف چند روز آینده این تصمیم و خبر نهایی می‌شود. وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه امسال پیشینه تحصیلی برای داوطلبان تأثیر مثبت دارد، خاطرنشان کرد: از طرف دیگر، دانش‌آموزان باید خودشان را برای کنکور آماده کنند تا فشار زیادی بر آنها وارد نشود. البته تلاش می‌کنیم این فاصله قابل قبول باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی