[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۲
  • دوره جدید

چراغ فوتبال شهرستان ارسنجان روشن است، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی هیئت فوتبال استان فارس، الماس نعمتی با بیان اینکه چراغ فوتبال در شهرستان ارسنجان روشن است، در خصوص شرایط فوتبال در این شهرستان اظهار داشت: رشته فوتبال در این شهرستان علاقه‌مندان زیادی دارد و شهرستان ارسنجان از افراد مستعدی در این رشته ورزشی بهره می برد، به طوری‌ که در سال ۹۷ حدود ۴۰۰نفر در فوتبال پایه و مدارس فوتبال فعالیت داشته‌اند. ناگفته نماند که چند نفر از فوتبالیست‌های ما در رده سنی نوجوانان و جوانان در تیم‌های فجرسپاسی، برق نوین شیراز و تیم حافظ در مسابقات استانی و کشوری بازی می کنند.
رئیس هیئت فوتبال شهرستان ارسنجان به شرایط داوری و مربیگری در این شهرستان اشاره کرد و یادآور شد: در بحث داوری بیش از ۱۶داور فوتبال و فوتسال داریم که دو نفر در رشته ورزشی فوتبال در مسابقات استانی و کشوری و سه نفر در فوتسال در سطح استان فعالیت می کنند و نزدیک به ۱۵نفر هم دارای کارت مربیگری هستند که ۴نفر از این مربیان موفق به اخذ مدرک مربیگری درجه c ایران و آسیا شده اند.
نعمتی در رابطه با تیم‌های لیگی شهرستان ارسنجان، بیان کرد: یک تیم فوتبال در رده سنی نوجوانان در مسابقات دسته دو استانی که در شهرستان اقلید برگزار شد توانست مقام اول را به دست آورد و به مرحله بعد راه یابد و در مسابقاتی که در شهرستان خرامه برگزار گردید، موفق به حضور در رقابت‌های دسته یک استان شد. یک تیم هم در رده سنی امید در رقابت‌های لیگ دسته یک که در شهرستان فسا برگزار گردید، ضمن راه‌یابی به مرحله نهایی موفق شد به لیگ برتر استانی راه پیدا کند. دو تیم هم در رده سنی بزرگسالان در مسابقات استانی دسته یک داریم که از بازیکنان توانمندی برخوردار هستند؛ اما متأسفانه این دو تیم مشکلات مالی زیادی دارند و از نبود اسپانسر رنج می برند و در صورتی که مسئولان شهرستان و استان از آنها حمایت کنند، می‌توانند به فعالیت و حیات خود ادامه دهند.
وی اضافه کرد: در سطح شهرستان بیش از ۱۰تیم فوتبال باشگاهی بزرگسالان، ۵تیم پیشکسوتان و ۷تیم نوجوانان و جوانان و سه مدرسه فوتبال فعال داریم.
نعمتی با اشاره به اینکه حدود ۶۰۰نفر به صورت سازمان یافته در مدارس و تیم‌های فوتبال به فعالیت مشغول هستند، به بیان فعالیت‌های هیئت در زمینه استعدادیابی پرداخت و عنوان کرد: در زمینه استعدادیابی مربیان استعدادیاب شهرستان در مدارس فوتبال، فستیوال، مسابقات استانی و رقابت‌های داخلی به شناسایی افراد مستعد می‌پردازند. اخیراً هم سه نفر از فوتبالیست‌های این شهرستان در رده سنی ۱۲ و ۱۳سال از طریق استعدادیابی شناسایی و انتخاب شدند. آموزش و پرورش شهرستان نیز در زمینه استعدادیابی و داوری فوتبال و فوتسال، همکاری لازم را با هیئت فوتبال شهرستان دارد.
وی با یادآوری اینکه شهرستان ارسنجان از ۱۱سالن ورزشی در سطح شهر و روستا برخوردار است، اعلام کرد: ۶سالن در سطح شهر و ۵سالن نیز در سطح روستاها اکثراً فعال هستند. همچنین این شهرستان یک زمین چمن طبیعی دارد که در طول هفته به خصوص بعدازظهرها در اختیار ورزشکاران قرار می گیرد.
رئیس هیئت فوتبال ارسنجان خاطرنشان کرد: هیئت فوتبال استان نیز همکاری لازم را با هیئت شهرستان دارد که جا دارد از غلامعلی هنرپیشه رئیس هیئت فوتبال استان، کوروش امامی فر دبیر این هیئت‌ و خلیل حاجی‌پور مسئول کمیته رقابت‌ها و باشگاهی هیئت تقدیر و تشکر ویژه‌ای داشته باشم. همچنین از حیدرعلی کامیاب مدیرکل محترم اداره کل ورزش و جوانان استان فارس و رضا افتاده نسب ریاست پیشین و جناب ابراهیمی ریاست فعلی اداره ورزش و جوانان شهرستان که هماهنگی و همکاری لازم را با هیئت فوتبال شهرستان دارند، سپاسگزار هستم.
وی ادامه داد: لازم است مسئولان توجه بیشتری نسبت به این شهرستان که دارای پتانسیل بالا و جوانان و نوجوانان بااستعداد در زمینه فوتبال و فوتسال است، داشته باشند.
 نعمتی به تشریح عمده ترین مشکلات رشته فوتبال در شهرستان ارسنجان پرداخت و گفت: نبود خوابگاه جدید برای اسکان تیم‌های مهمان یکی از مشکلات ما در این شهرستان است و مسئولان استان و شهرستان باید جهت رفع این مشکل فکر اساسی کنند و بودجه ای جهت احداث آن در نظر بگیرند. کمبود آب با توجه به خشکسالی‌های اخیر هم حفظ و نگهداری زمین چمن را با مشکل مواجه کرده است. به همین دلیل شهرستان ارسنجان نیاز مبرمی به زمین چمن مصنوعی دارد. نبود زمین دوم فوتبال نیز از دیگر مشکلات فوتبال این شهرستان محسوب می‌شود که لازم است مسئولان استان و شهرستان هرچه سریع‌تر جهت احداث زمین چمن مصنوعی فکری اساسی کنند.
این مقام مسئول در همین راستا افزود: به دلیل تورم و گرانی با معضلات زیادی در بحث تهیه لباس، توپ، جوایز و وسایل ورزشی روبه‌رو هستیم. نبود رختکن برای بازیکنان تیم‌ها، نبود اتاق داوران و مکانی مناسب جهت هیئت فوتبال، نداشتن وسایل نرم افرازی، کمبود بودجه و منابع مالی جهت کمک به باشگاه و تیم‌های فوتبال و فوتسال هم از دیگر مشکلات هیئت فوتبال شهرستان ارسنجان است.
وی با اعتقاد به اینکه مشکل اصلی در شهرستان ارسنجان مساعد نبودن روشنایی ورزشگاه فوتبال است، تصریح کرد: اگر روشنایی زمین چمن تأمین شود، می توان مسابقات را در فصل تابستان، شب‌ها که هوا خنک است برگزار کرد که هم باعث شوق و ذوق تیم‌ها جهت شرکت در مسابقات شده و هم تماشاگران مشتاق زیادی به استادیوم می آیند و موجب گرمی و هیجان مسابقات خواهد شد.
نعمتی ادامه داد: اگر مشکلات ما مرتفع شود می توانم قاطعانه بگویم که این شهرستان با توجه به زمین چمن مناسبی که دارد می‌تواند میزبان خوبی برای مسابقات استانی و کشوری در رده‌های مختلف باشد.
رئیس فوتبال شهرستان ارسنجان در پایان ابراز کرد: در پایان ضمن تقدیر و تشکر از ریاست اداره کل ورزش و جوانان استان و اداره ورزش و جوانان شهرستان ارسنجان و هیئت فوتبال استان، امید است که مشکلات ذکر شده به زودی برطرف شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی