[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۲
  • دوره جدید

بازیگر باسابقه تئاتر چرا به «عصر جدید» آمد؟، روزنامه شیراز نوین

فاطمه رادمنش که در برنامه «عصر جدید» به اجرای یک قطعه نمایشی پرداخت، درباره حضورش به‌عنوان یک بازیگر باسابقه در این برنامه استعدادیابی توضیحاتی ارائه کرد.
فاطمه رادمنش، بازیگر و کارگردان باسابقه تئاتر که اجرایش در برنامه «عصر جدید» بازتاب بسیاری در فضای مجازی داشت، درباره چگونگی حضورش در این برنامه استعدادیابی به خبرنگار مهر گفت: حامد زارعان یکی از همکاران من در حوزه تئاتر که خودش نیز یکی از شرکت کنندگان در برنامه بود، حضور در «عصر جدید» را به من پیشنهاد کرد. تا قبل از این من هنوز برنامه «عصر جدید» را به درستی نمی‌شناختم و تنها بخش‌هایی از آن را در فضای مجازی دیده بودم و بعد از تحقیق و بررسی به چند علت تصمیم گرفتم در برنامه حضور یابم.
یک تئاتری حرفه‌ای هستم؛ اما…
وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین دلایلم برای حضور در برنامه این بود که تلویزیون طیف وسیعی از مخاطبان را در بر می‌گیرد. من یک تئاتری حرفه‌ای هستم و روی کار خودم تسلط دارم و مخاطبان تئاتری من را می‌شناسند؛ اما بیشترین مخاطبی که ممکن است یک تئاتر داشته باشد زیر ۱میلیون نفر است. اما من دوست دارم تعداد بیشتری از مخاطبان هنر و کار من را چه در بازیگری و نگارش متن و چه در کارگردانی ببینند.
رادمنش درباره بازخوردهایی که نسبت به حضورش در این برنامه استعدادیابی به عنوان یک هنرمند حرفه‌ای تئاتر دریافت کرده است، بیان کرد: در بیشتر «تلنت شو»‌هایی که در دنیا وجود دارد حدوداً نسبت حضور افراد حرفه‌ای به آماتور ۶۰ به ۴۰ است؛ چون این افراد با تلاش خود در جامعه محدودتری شناخته و معروف شده‌اند و ورود به این برنامه‌ها باعث می‌شود طیف وسیع‌تری از مخاطبان آن‌ها را بشناسند و نامشان بر سر زبان‌ها بیاید.
وی افزود: در برنامه «عصر جدید» هم به عنوان نمونه افراد شعبده‌بازی که در برنامه شرکت کردند، همگی در حرفه خودشان اشخاص شناخته شده و معروفی هستند؛ اما به این برنامه آمدند تا کارشان بیشتر دیده شود. البته پدیده‌های کم‌سن و جوانی هم داشته‌ایم که استعدادهای ویژه‌ای داشته‌اند و بدون هیچ آموزشی وارد برنامه شدند.
کارگردان نمایش خیابانی «دختران جنگ» یادآور شد: معتقدم که بیشترین جوهره و استعدادی که خداوند به من داده بازیگری است. من از سن کم وارد این عرصه شدم و سال‌ها برای رسیدن به هدفم تلاش کردم. به همین دلیل هم وارد برنامه «عصر جدید» شدم که دیده شوم. من در برنامه عنوان کردم که حضور در این برنامه و دریافت چهار چراغ سفید باشکوه‌ترین جایزه‌ای بوده که دریافت کرده‌ام. با وجودی که من جایزه جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر را در کارنامه ام دارم؛ اما اجرای شب گذشته یکی از بهترین اجراهای من در طول دوران فعالیتم بود و خوشبختانه بازخورد مثبتی هم از مردم و داوران گرفتم.
رادمنش درباره شکل گیری این قطعه نمایشی توضیح داد: این متن را با همکاری همسرم علی‌محمد رادمنش برای این برنامه آماده اجرا کردم. از زمانی که کتاب «۲۳نفر» را خواندم سرنوشت اکبر دانشی و اینکه در نهایت چه بلایی به سرش آمد جزو دغدغه‌های من شد و در نهایت نیز تصمیم گرفتم قطعه‌ای در ارتباط با او را برای اجرا آماده کنم. چون من در حوزه دفاع مقدس کار می‌کنم، پرداختن به شهدا مخصوصاً شهدای مهجور جزو دغدغه‌هایم است.
«عصر جدید» می‌تواند سکوی پرتابم باشد
وی متذکر شد: بر این باور هستم که همیشه افرادی بهتر از من وجود دارند و ممکن است هنوز استعدادشان دیده نشده باشد. تلاش من این بود که حضور خوبی داشته باشم و مطمئن باشید که این‌طور نبوده که بدون آموزش و با تکیه بر استعداد غریزی‌ام روی صحنه حاضر شوم. جوهره بازیگری در کنار تکنیک کار من را شکل می‌دهد و فکر نمی‌کنم کسی بدون آموزش و به صورت ناگهانی بتواند به عنوان یک پدیده روی صحنه برود. چرا کسی که استعداد دارد و می‌تواند خودش را نشان دهد نباید در چنین برنامه‌ای حضور یابد. منظور من این نیست که مثلاً فردی در سطح محمد اصفهانی در برنامه شرکت کند؛ اما چرا نباید فرد که استعداد خاصی دارد و دوست دارد شناخته شود، در برنامه شرکت کند.
این بازیگر تئاتر در پایان صحبت‌هایش بیان کرد: این برنامه می‌تواند به عنوان سکوی پرتاب من به حساب بیاید و من از این پس با دقت و وسواس بیشتری کار خواهم کرد. همسرم برای بازی در فیلم «گلنسا» جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره بوستن آمریکا از نگاه منتقدان را دریافت کرد که جایزه معتبری است؛ اما به دلیل اینکه زیاد در سینما شناخته شده نیست جایزه او بازخورد رسانه‌ای مناسبی پیدا نکرد. این مسئله دردناکی است. پس چرا من نباید از موقعیتی که برای دیده شدن برایم فراهم شده است، استفاده کنم؟

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی