[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۷
  • دوره جدید

ارائه تعریف درست از «آقازاده» در «زوج یا فرد»، روزنامه شیراز نوین

تهیه‌کننده مجموعه تلویزیونی «زوج یا فرد» گفت: در این سریال تعریف درستی از کلمه «آقازاده» ارائه شد و مردم هم بر این امر صحه گذاشتند و در حقیقت آقازاده کسی است که لقمه حلال می‌خورد.
نشست خبری سریال نوروزی زوج یا فرد که در ایام نوروز از شبکه سه سیما پخش می‌شد، با حضور عوامل در اداره کل روابط عمومی سازمان صدا و سیما برگزار شد.
ارائه تعریف درست از «آقازاده» در «زوج یا فرد»
بنا بر این گزارش، مهران مهام (تهیه کننده سریال) در این نشست گفت: در این سریال تعریف درستی از کلمه «آقازاده» ارائه شد و مردم هم بر این امر صحه گذاشتند. در حقیقت آقازاده کسی است که لقمه حلال می‌خورد و باید بگویم که در سریال با سانسور هم مواجه نبودیم. آقازاده پسر کارگری است که پدرش با زحمت خود پول حلالش را به خانه می‌برد و از این طریق آقازاده می‌شود.
چرا ژن خوب موضوع سریال شد؟
امیرعباس پیام از نویسندگان سریال نیز درباره انتخاب این موضوع برای سریال عنوان داشت: با توجه به مسائل و معضلاتی که داریم سراغ چنین موضوعی رفتیم. من از روز اول که واژه ژن خوب و آقازاده را شنیدم حرص خوردم و کهیر زدم تا زمانی که این سریال را نوشتیم. ما خواستیم یادآوری کنیم که آقازاده واقعی کیست و نوعی بازیابی روی واژه‌ها و معنای واقعی آنها داشته باشیم.
نوروز و ماه رمضان برای تلویزیونی‌ها مانند المپیک است
در ادامه نیز علیرضا نجف‌زاده، کارگردان «زوج یا فرد» در سخنانی تصریح کرد: باکس نوروز و ماه رمضان مثل المپیک است و همه شبکه‌ها سعی دارند از آن سربلند بیرون بیایند. ما سعی کردیم ترکیبی از باتجربه‌ها را در سریال داشته باشیم و خوشبختانه بازخورد خوبی هم از این ماجرا گرفتیم.
در ادامه، امیرعباس پیام درباره تغییر قصه سریال از بازنشستگی به آقازاده‌ها نیز عنوان داشت: ما در اواسط کار قصه را تغییر دادیم و بنا به شرایطی صلاح بود که خیلی وارد بطن ماجرایی که ابتدا می‌خواستیم به آن بپردازیم، نشویم. خدا را شکر توانستیم نوعی تغییر در قصه داشته باشیم بدون اینکه به قصه لطمه بخورد. این تغییرات جبری باید با مدیریت انجام می‌شد و به جرأت می‌توانم بگویم کمتر کسی متوجه این تغییر شد. هرچند مدیران سازمان با قصه ما موافق بودند؛ اما فضای عمومی جامعه به این طرف رفت که قصه تا حدی عوض شود.
قول ساخت فصل دوم «زوج یا فرد» را نمی‌دهم
همچنین در ادامه مهام درباره ساخت فصل دوم سریال زوج یا فرد گفت: سریال دردسرهای عظیم یک و دو ساخته شد و طرح سری سوم آن هم آماده بود؛ اما به خاطر اقبال جواد عزتی در سینما ساخته نشد.
وی افزود: در هیچ‌کدام از سریال‌ها از همان ابتدا برای ساخت فصل‌های بعدی خیز برداشته نمی‌شود مگر اینکه روش درست ساخت دوم را داشته باشد. امروز بالای ۹۵درصد درخواست برای ساخت دوم را داشت می‌توانیم بسازیم اما قول آن را نمی‌دهم.
در ادامه هدایت ‌هاشمی، بازیگر اظهار کرد: بهترین و بالاترین دستمزد ما اقبال مردم بود و دستمزد خود را از مردم گرفتیم. زمانی که شخصیت‌ها حال و هوای سیاسی دارند با دشواری زیادی مواجه هستیم.
وی افزود: من اینجا یک معاون وزیر بودم که قرار بود از سمت خود کنار گذاشته شود و پیش از این هم در سریال «چک برگشتی» چنین کاراکتری را بازی کرده بودم؛ اما برای بازی این دو نقش تفاوت‌هایی در گویش و حرکت دست‌ها ایجاد کردم. من با بازیگرانی همکاری داشتم که برای اولین بار اتفاق می‌افتاد و امیدوارم این نوع ترکیب بندی بازیگرها را بیشتر در تلویزیون شاهد باشیم.
هدایت ‌هاشمی با اشاره به وجود یک وضعیت پارادوکسیکال در جامعه گفت: این وضعیت همیشه در زندگی بوده است، همان‌طور که هرچند بخشی از هم‌وطنان ما داغدار شده‌اند، عده‌ای هم ازدواج کرده‌اند. حرکتی انجام شد که وقتی سیل آمد همه عوامل با مردم ابراز همدردی کردند. ما ایرانی‌ها دست به سوگمان خوب است و به بهترین مدل ممکن عزاداری می‌کنیم؛ اما کمتر برای شادمان کردن همراهی می‌کنیم. همین امروز تماسی داشتیم که فرد از سیل زده‌های شمال بود و گفت دلخوشی اش این بوده است که آخر شب‌ها این سریال را ببینند.
یوسف تیموری در زوج یا فرد پوست انداخت
در ادامه مهام درباره حضور یوسف تیموری و مهران غفوریان عنوان کرد: سریال بدون این دو نفر، یعنی مهران غفوریان و یوسف تیموری ساخته نمی‌شد. این سوال درباره حضور این دو نفر خیلی پرسیده شد و بخشی از آن شیطنت است. اکنون بازار در سینما روی رضا عطاران و جواد عزتی است و باید سوال شود چرا آن‌ها اینقدر فیلم بازی می‌کنند؟ اگر غفوریان طرف‌دار ندارد، در زمان سال تحویل کدام شبکه بود که در آن حضور نداشته باشد؟
نجف‌زاده نیز ادامه داد: یوسف تیموری در این سریال پوست اندازی داشت و یا مهران غفوریان به سختی با این کار همراه شد و با مشکلات جسمانی که داشت در این سریال حضور یافت.
سپند امیرسلیمانی نیز گفت: یوسف تیموری، مهران غفوریان و مرجانه گلچین جزو رأی‌های اول این سریال در زمینه بهترین بازیگران سریال هستند و می‌توان به رأی مردم احترام گذاشت.
هاشمی نیز در ادامه این بحث تأکید کرد: در دنیا همیشه روند شکل‌گیری کمدین‌ها به گونه‌ای است که تیپی را شکل می‌دهند و سال‌ها از آن تغذیه می‌کنند.
هنوز منتظر پیشنهادهای خوب هستم
در ادامه، مرجانه گلچین از نقش خود گفت و بیان کرد: من دوست ندارم فقط به عنوان بازیگر کمدی شناخته شوم و همیشه گفته‌ام که منتظر پیشنهادهای خوب هستم.
در پایان این نشست، محمدحسین رنجبران مدیرکل روابط عمومی سازمان صداوسیما با اهدای هدایایی از عوامل سریال «زوج یا فرد» قدردانی کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی