[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۵
  • دوره جدید

صنعتگران و اصناف فارس به یاری استان‌های سیل زده شتافتند، روزنامه شیراز نوین

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: صنعتگران، بازاریان و اصناف این استان افزون بر کمک به آسیب دیدگان از سیل اخیر شیراز، با ارسال کمک‌های انسان دوستانه خود به مناطق سیل زده استان‌های لرستان و خوزستان به یاری هم‌وطنان خود در این مناطق شتافتند.
روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس در گزارش روز یکشنبه خود به نقل از فریبرز رضازاده افزود: در پی وقوع سیلاب در مرکز استان فارس و استان‌های لرستان و خوزستان، با پیگیری این سازمان کمک‌های فعالان بخش صنعت، معدن و تجارت، اصناف و بازاریان فارس جمع آوری و علاوه بر شیراز به مناطق سیل‌زده ارسال شد. وی بیان داشت: این کمک‌ها شامل، پتو، فرش، آب معدنی، پوشاک، لوازم بهداشتی، مرغ، گوشت، برنج، حبوبات، نوشت افزار و لوازم خانگی مانند یخچال است. 
رضازاده گفت: همچنین با هدف کمک به آسیب دیدگان سیل پنجم فروردین 98 شیراز، با همکاری شرکت نمایشگاه‌های بین اللملی استان فارس در شهرک گلستان این شهر، تعدادی از اقامتگاه‌های شیراز برای کمک به مسافران و اسکان رایگان آنها در نظر گرفته شد.
او اضافه کرد: علاوه بر توزیع غذا در میان سیل زدگان شیراز، اتحادیه‌های صنفی این شهر مبادرت به ارایه خدمات رایگان از جمله شست و شوی فرش‌های منازل محله‌های سیل زده این شهر و تعمیر خودروهایی که در این سانحه آسیب دیده بودند، کردند. 
به گفته رضازاده، اعزام 10خودرو لجن کش به محلات سیل زده و رنگ آمیزی بیش از 100واحد مسکونی توسط صنف نقاشان از دیگر خدماتی است که واحدهای صنفی شیراز به سیل زدگان این شهر ارایه کردند.
وی ادامه داد: همچنین سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس با همکاری هیئت رئیسه اتاق اصناف شیراز نسبت به مرمت و ساخت و ساز منازل مسکونی سیل زدگان این استان اقدام کرده است.
رضازاده بیان کرد: جمع آوری و ارسال کمک‌ها تا رفع کامل مشکلات ناشی از سیل ادامه خواهد داشت و این آمادگی وجود دارد تا این کمک‌ها متناسب با نیاز در مناطق مختلف توزیع شود.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: تمام امکانات این سازمان برای کمک به آسیب‌دیدگان سیل در فارس و سیل زدگان کشور در حالت آماده ‌باش است و تهیه، تأمین و توزیع وسایل مورد نیاز مناطق سیل زده در دستور کار این نهاد قرار دارد.
وی افزود: با برنامه ریزی‌های انجام شده و همکاری و هماهنگی تشکل‌های بخش خصوصی در استان فارس، به زودی اقلام و کالاهای مورد نیاز دیگری برای سیل زدگان و کودکان مناطق سیل زده کشور ارسال خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی