[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۲
  • دوره جدید

یک و نیم میلیارد تومان هزینه درمان سیل زدگان شیراز، روزنامه شیراز نوین

  محمد شبیری-گروه خبر
رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز با اشاره به اینکه در حادثه اخیر وقوع سیلاب ۱۵۶نفر مصدوم شدند که تعداد زیادی به صورت سرپایی در محل درمان شدند و هم‌اکنون تعداد ۵نفر از حادثه دیدگان در مراکز درمانی فارس بستری و تحت درمان هستند، گفت: ضربه به شكم، خفگی و غرق‌شدگی از عمده‌ترین موارد مصدومیت سیل‌زدگان بود. به گزارش خبرنگار شیرازنوین، علی بهادر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: متأسفانه در این حادثه ۱۵۶نفر مصدوم شدند که تعداد زیادی به صورت سرپایی در محل درمان شدند و هم‌اکنون تعداد ۵نفر از حادثه‌دیدگان در مراکز درمانی فارس بستری و تحت درمان هستند که ارائه خدمات به سیل‌زدگان رایگان بود، كل هزینه درمان سیل‌زدگان را یك میلیارد و نیم اعلام كرد. رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز همچنین بیان كرد كه ارائه خدمات به اتباع بیگانه سیل‌زده در شیراز به ویژه منطقه سعدی همانند دیگر بیماران بوده است. بهادر یادآور شد: سال‌هاست كه خدمات درمانی به اتباع بیگانه در استان فارس ارائه می‌شود؛ در حالی که بیمه هم ندارند، اما در بخشی از مراحل درمان آنها تخفیف‌هایی نیز اعمال می‌شود. وی ضمن انتقاد از تعطیل شدن كشور به مدت ١٧روز، گفت: طبیعی است كه با تعطیلی سراسری شاهد شلوغی جاده‌ها و افزایش مرگ و میر باشیم. این مقام مسئول ادامه ادامه داد: ضروری است كه كشور به دو قسمت سردسیر و گرمسیر تقسیم شود و اعمال مسافرت‌ها هم با لحاظ اقلیم در دستور كار قرار گیرد. بهادر همچنین با بیان اینكه بیمارستان‌‌‌ها و ستاد سفرهای نوروزی پزشكی در ایام نورز فعال بودند، تأكید كرد كه سیستم پزشكی همیشه آماده حوادث است.  
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تأکید بر اینکه هیچ موردی از آلودگی آب آشامیدنی در سعدی بر اثر وقوع سیل گزارش و مشاهده نشده است نیز گفت: هیچ‌گونه آلودگی آب بر اثر سیل وجود نداشت؛ البته برخی نقاط مثل سپیدان به دلیل ضعف زیرساخت‌های فاضلاب، آب شرب کدر شده بود که رفع شد. عبدالرسول با بیان اینکه یک هزار نفر از پاکبانان حاضر در سعدی به صورت رایگان واکسن هپاتیت دریافت کردند، اظهار داشت: آلودگی با كدورت آب متفاوت است و وقتی مردم به كدر شدن آب پی ببرند، به عنوان آب آلوده شناخته می‌شود. وی افزود: پس از بروز سیل به میزان چند ساعت شاهد كدر شدن آب در منطقه سعدی بودیم كه بلافاصله كلرسنجی انجام شد؛ اما آلودگی محرز نشد. همتی یادآور شد: در ایام نوروز 2هزار و 700نوزاد بدو تولد واکسینه شدند و 24کیلوگرم مواد غذایی مسموم نیز معدوم شد.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكی شیراز نیز گفت: با تمهیدات ریاست دانشگاه پیش از حادثه ایام نوروز ذخیره‌سازی داروها انجام شده بود. خشنود افزود: مطالبات شركت‌های دارویی از قبل پرداخت شده بود و هم‌اینك تا چهار ماه آینده مشكلی از بابت تأمین دارو در فارس نخواهیم داشت. معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكی شیراز ادامه داد: تأمین سروم از مشكلاتی بود كه مشكل مشترك همه استان‌ها بود كه این قلم دارو نیز در انبار دارویی ذخیره‌سازی شد. خشنود با بیان اینكه هیچ‌گونه كمبود دارویی در ایام نوروز و سیل وجود نداشت، به بازرسی‌ها در ایام تعطیلات اشاره و بیان كرد: طی این مدت بیش از ٢٧٢مورد بازرسی از داروخانه‌ها و ٨٩مورد بازرسی از بیمارستان‌های دولتی و خصوصی انجام شد. وی عنوان كرد: ارائه خدمت در میز خدمت دانشگاه برای تخفیف دارو به بیماران بدون وقفه در ایام نوروز تداوم یافت. معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكی شیراز با بیان اینكه بازرسی از واحدهای تولیدی مواد غذایی دارویی و بهداشتی نیز در این ایام با ١٠٠مورد بازرسی ادامه یافت، افزود: ٢٥٠مورد نمونه غذایی و دارویی مورد بازرسی قرار گرفت. خشنود با بیان اینكه انجمن داروسازان، شركت‌های پخش دارو و تجهیزات پزشكی در زمان سیل فعال بودند، گفت: همه داروهای بیماران سیل‌زده در شیراز با اعتبار ١٢٠میلیون تومانی رایگان ارائه شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی