[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۳
  • دوره جدید

اجاره سالن‌های ورزشی آموزش‌وپرورش ممنوع ، روزنامه شیراز نوین

 معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در اسفندماه ۹۷ بخشنامه‌ای ابلاغ کردیم مبنی بر آنکه اجاره حجمی سالن‌های ورزشی ممنوع است، گفت: اجاره سانسی سالن‌های ورزشی را منع نکردیم؛ ولی اجاره حجمی ممنوع است و نباید قرارداد کلی بسته شود و مکان را شخص دیگری بگیرد. مهرزاد حمیدی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در حوزه برنامه‌های ورزشی در چهار پنج سال اخیر فعالیت‌های مختلفی انجام داده‌ایم، اظهار کرد: تلاش ما این است که تمرکزمان را روی بحث فضاها و تجهیزات بگذاریم. وی افزود: اسفندماه سال گذشته بخشنامه‌ای به استان‌ها با امضای بنده و معاون توسعه مدیریت ابلاغ شد که در آن تأکید شده بود درآمد سالن‌های ورزشی باید صرف ورزش شود که مصوبه ابلاغی خوبی بود. معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش همچنین با بیان اینکه در اسفندماه ۹۷ بخشنامه دیگری ابلاغ کردیم مبنی بر آنکه اجاره حجمی سالن‌های ورزشی ممنوع است، گفت: به عنوان مثال ممکن است یک فضای ورزشی دانش‌آموزی را به شرکتی اجاره بدهند، البته خلاف مقررات نیست و در قوانین آمده است که اگر ظرفیت اضافی وجود داشته باشد می‌توان آن را اجاره داد. به همین علت ما اجاره سانسی سالن‌های ورزشی را منع نکردیم؛ ولی اجاره حجمی را ممنوع کردیم. به این ترتیب، نباید قرارداد کلی بسته شود و مکان را شخص دیگری بگیرد. این اتفاق نباید رخ دهد و باید اختیار اماکن ورزشی آموزش و پرورش در دست خود آموزش و پرورش باشد.
حق مدیریت مدیران اماکن ورزشی وارد حکم حقوقی‌شان شد
حمیدی ضمن اعلام اینکه پس از سال‌های متمادی حق مدیریت مدیران اماکن ورزشی و وارد حکمشان شد و در بازنشستگی‌شان محاسبه می‌شود، گفت: در واقع این پست شغلی جذابیت ویژه‌ای پیدا کرد و افرادی تمایل پیدا می‌کنند در این حوزه کار کنند و به این حیطه بیایند.
وی درباره تعداد اماکن ورزشی آموزش و پرورش نیز توضیح داد که ابتدای سال ۹۷ ،۳۰۸۰اماکن ورزشی داشتیم. قرار بود در دهه فجر و تا پایان اسفند، ۱۳۳مرکز دیگر افتتاح شود. این آمار در برخی استان‌ها نیز در حال افزایش است و می‌توان گفت اکنون بیش از ۳۳۰۰اماکن ورزشی داریم که باید سعی کنیم بهره‌وری آن را بالا ببریم. معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه سال ۹۸ کماکان توسعه تجهیزات مدارس و آموزش آموزگاران پایه را دنبال می‌کنیم، گفت: برنامه‌هایی نظیر المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای، مدرسه پویا و انجمن‌های ورزشی را نیز دنبال می‌کنیم. تمام فعالیت‌های ما در مدرسه است و تلاش کردیم پروژه‌های برون‌مدرسه‌ای را تضعیف کنیم؛ زیرا جایی که تعلیم و تربیت اتفاق می‌افتد، بچه‌ها باید لذت ورزش را در داخل مدرسه ببرند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی