[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

طرح سرویس مدارس شهر شیراز در کشور الگو شده‌‎ است، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس با اشاره به تحولی که در حوزه سرویس مدارس شیراز در چندسال اخیر رخ داده است گفت: امروزسامانه تمام الکترونیکی سرویس مدارس شهر شیراز و مدل هدایت و نظارتی آن در کشور به عنوان یک طرح ملی، مطرح است و در بسیاری از استان‌های بزرگ این طرح در حال برنامه‌ریزی و اجرا است و این برای شهر شیراز افتخار بزرگی است. محسن کلاری در نخستین جلسه برنامه‌ریزی سرویس مدارس ویژه سال تحصیلی 99-98 در جمع مدیران اجرایی سرویس مدارس نواحی شیراز و مدیران عامل شرکت‌های حمل و نقل طرف قرارداد سرویس مدارس شهر شیراز گفت: شروع به کار سرویس مدارس برای سال تحصیلی آینده از روز 19فروردین‌ماه آغاز شده و تا سه ماه آینده فرصت داریم تا 80درصد کارهای مربوطه انجام شود.
او ادامه داد: بحث سرویس مدارس شهر شیراز در کشور الگو شده ‌‎است و امروز شاهد تقاضای بسیاری از استان‌ها برای دریافت این سامانه هستیم و بسیاری از استان‌های بزرگ درخواست خود را داده‌اند و در حال انجام امور زیرساختی هستند.
او با اشاره به اینکه تأمین امنیت حمل و نقلی و اخلاقی سرویس مدارس، اولویت نهاد آموزش و پرورش است، از نظارت دقیق دستگاه قضایی بر روند سرویس مدارس خبر داد و افزود: مباحث مربوط به دانش‌آموزان به ویژه تأمین آرامش و امنیت آنان به عنوان مهم‌ترین قشر اجتماعی، به قدری حساس است که نظارت بر روند اجرای امور مربوط به سرویس مدارس را بخش‌های مختلف اجتماعی و از همه مهم‌تر دستگاه قضایی رصد این مهم را بر عهده دارد. کلاری ادامه داد: ما به عنوان کارفرما از پیمانکاران، رانندگان و شرکت‌های حمل و نقل این انتظار را داریم که در راستای تأمین این امنیت به عنوان بخشی از این نظام تعلیم و تربیت توجه جدی داشته باشند. رئیس سازمان دانش‌آموزی فارس ادامه داد: نگاه ما در سازمان دانش‌آموزی و آموزش و پرورش به شما به عنوان رانندگان سرویس مدرسه و عوامل اجرایی، به مانند مربیان مدرسه سیار است که در تربیت اجتماعی و نقش‌پذیری اجتماعی دانش‌آموزان نقش بسیار مهمی دارید.
او در این جلسه که با حضور سرپرست اداره پیشگیری‌های فرهنگی و اجتماعی معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس به عنوان نماینده دادستانی و رئیس انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش فارس برگزار شده بود، اظهار داشت: تأیید صلاحیت‌ رانندگان یکی از ابزارهای پایشی ما در گزینش رانندگان و اطمینان خاطر ما و خانواده‌ها است که متأسفانه با وجود اینکه بارها اعلام کرده‌ایم هنوز تعدادی از رانندگان، تأیید صلاحیت ندارند.
کلاری با بیان اینکه شرکت‌های حمل و نقل طرف قرارداد سرویس مدارس شهر شیراز باید هرچه سریع‌تر نسبت به رفع این مسئله اقدام کنند، تصریح کرد: رفع این مسئله در واقع یکی از مطالبات ما از شرکت‌های حمل و نقل طرف قرارداد سرویس مدارس شهر شیراز به عنوان پیمانکار است.
وی افزود: در جلسه‌ای که با دادستان محترم شهر شیراز و مدیرکل آموزش و پرورش در اسفندماه گذشته برگزار شد، بر رفع این مشکل از سوی شرکت‌های حمل و نقل و اجبار رانندگان به اخذ کارت صلاحیت در سه ماهه نخست جاری تأکید شد که در غیر این صورت از فعالیت راننده فاقد کارت صلاحیت برای سال آینده ممانعت به عمل می‌آید.
مهبودی رئیس انجمن و اولیا و مربیان آموزش و پرورش فارس نیز در این جلسه گفت: امروز نگاه ما در آموزش و پرورش به شرکت‌های حمل و نقل به عنوان کسانی است که درعرصه تعلیم و تربیت تأثیرگذارهستند. او با اشاره به اینکه خانواده‌ها به تعهد رانندگان فرزندانشان باور دارند و سرمایه‌های گرانقدر خویش را به آنان می سپارند از مدیران شرکت‌های حمل و نقل خواست تا یک نگاه فرهنگی و تربیتی و آموزش و پرورشی به این مقوله داشته باشند. او تأکید کرد: سازمان دانش‌آموزی در تلاش است که سرویس مدارس به بهترین وضعیت مطلوب برسد. قطعاً در این راه مشکلاتی وجود دارد که سازمان دانش آموزی در ارتباطی چندسویه با دیگر ارگان‌های مرتبط با سرویس مدارس سعی به هموار کردن راه برای رانندگان و شرکت‌های حمل و نقل در مسیر قانونی خود را دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی