[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

تشکیل یک هیئت اجرایی با اختیار تام در محله سعدی، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از ضرورت تشکیل یک هیئت اجرایی با همه اختیارات جهت بازسازی و احیای بافت‌های فرسوده محله سعدی که دچار سیل شده و حادثه دیده‌اند یا در معرض حادثه دیدن نیز هستند، خبر داد.
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان فارس، سید محمد پژمان معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در بازدید یک‌روزه‌ای که از مناطق سیل زده شهر شیراز (محله سعدی و دروازه قرآن) داشت، افزود: در این بازدید فرصتی شد که در ادامه بازدیدی که در پایان سال 97 از این محدوده‌ها داشتیم مجدداً بعد از حادثه سیل دوباره این محله‌ها را بازدید کنیم.
وی تصریح کرد: با توجه به سیلی که در محله سعدی که جزء محلات مورد هدف بازآفرینی شهری بوده و در حادثه سیل هم آسیب دیده و شهروندان و ساکنان این محله دچار آسیب شده‌اند، این ضرورت را تشدید می کند که با اولویت و نگاه ویژه در خصوص رفع موانع و مشکلات محله و ساکنین آن اقدام گردد.
پژمان خاطرنشان ساخت: به خاطر گستردگی محدود مورد هدف بازآفرینی با مقامات استان مقداری متمرکز شدیم و محدوده‌های کوچکتری که الآن در معرض حادثه دیدن هستند را تفاهم کردیم که زودتر وارد اقدام شویم و مردم را از این دغدغه نجات دهیم.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران اضافه کرد: به خاطر اینکه برای اجرایی شدن این کار عزم جدی مدیران و مسئولین استانی را درست جذب کند، مقرر گردید که یک سازمان اجرایی مستقل با همه اختیارات که ظرفیت اجرایی خوبی را ایجاد کند و با تمرکزی که در مدیریت دارد بتواند این سیاست‌ها را جذب کند و یک صف مواجه مناسبی را با مردم برای تعامل و پشتیبانی و انجام اهداف در جهت آسایش، رفاه، امنیت و ارتقای کیفیت زندگی مردم این محله ایجاد کند.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ما تمام توان و امکاناتی که داریم را در اختیار این هیئت اجرایی و مجری قرار خواهیم داد.
وی افزود: آن هیئت اجرایی و مجری باید در ابتدا با انتخاب مشاوری که بتواند طرح‌های اجرایی با جزئیات دقیق نه در مقیاس طرح‌های جامع و تفصیلی، بلکه با انتخاب مشاوری که سریعاً مطالعات دقیق انجام بدهند و ما در حد پلاک و در حد مقیاس‌های یک به یک بتوانیم حرف‌های دقیقی برای مردم داشته باشیم و برای اقدام و برنامه‌های خودمان پیدا کنیم که سریع‌تر امکانات و منابع جذب شود.
پژمان نیز متذکر شد چند اتفاق هم باید سریع‌تر در این خصوص انجام شود که در ابتدا آب منطقه‌ای باید مطالعات خود را در این محدوده‌ها تکمیل کند و مطالعات عملی شود. برای کل این محدوده به ویژه در نقاط خاصی که سیل آسیب‌ زده بود تا کسانی که مجری هستند و باید امکاناتی را مصرف کنند، هدفمند از این امکانات استفاده گردد.
معاون وزیر راه و شهرسازی اجرای تمام این تصمیمات و اتفاق‌ها را در گرو همدلی و همکاری و تمرکز و هم‌پیمانی مدیران و مسئولین دست‌اندرکار دانست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی