[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

افزایش ۵۰درصدی صادرات فارس ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل گمرکات استان فارس گفت: در سال گذشته ۳۴۸هزار و ۷۵۲تن کالا به ارزش ۲۹۲میلیون و ۸۷۲هزار دلار از طریق گمرکات استان فارس به خارج از کشور صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی ۵۰درصد افزایش داشته است. 
خداداد رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، اظهار داشت: در سال گذشته 348هزار و 752تن کالا به ارزش 292میلیون و 872هزار و 644دلار از طریق گمرکات استان فارس به خارج از کشور صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن 50درصد و از نظر ارزش دلاری 19درصد افزایش داشته است.
وی با بیان اینکه این کالاها به 63کشور از جمله عراق، افغانستان، امارات متحده عربی، قطر، آلمان، قطر، هند، ترکیه، پاکستان، کویت، عمان و غیره صادر شده است، عنوان کرد: محصولات لبنی، رب گوجه‌فرنگی، اوره، شیره و عصاره شیرین بیان، دستگاه‎های مبدل حرارتی، خرما، آرد گندم، سیمان، فرش و سایر کفپوش‌ها بیشترین حجم صادرات را به خود اختصاص داده است. رحیمی با بیان اینکه در سال گذشته در بین کالاهای صادراتی استان فارس صادرات خرما از لحاظ وزن 81درصد و از لحاظ ارزش 153درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است، اظهار داشت: کیفیت محصول و بازاریابی مناسب صادرکنندگان استان به خصوص در کشورهای حوزه خلیج فارس سبب افزایش صادرات این محصول شده است.
وی اظهار داشت: در سال گذشته 19هزار و 723تن کالا به ارزش 102میلیون و 251هزار و 512دلار از طریق گمرکات استان فارس وارد کشور شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن 17درصد کاهش و از لحاظ ارزش دلاری 19درصد افزایش داشته است.
مدیرکل گمرک استان فارس با بیان اینکه کالاهای وارداتی از 48کشور وارد استان فارس شده است، عنوان کرد: چین، آلمان، ترکیه، امارات متحده عربی، جمهوری کره، ایتالیا، سوئد، پاکستان، تایلند و لهستان کشورهایی بوده که در این مدت عمده کالاها از مبدأ آنها وارد فارس شده است.
رحیمی به تعداد مسافران ورودی از طریق مرز هوایی استان فارس اشاره کرد و گفت: در سال گذشته جمعاً 295هزار و 498مسافر از طریق مرز هوایی استان فارس به کشور وارد شده که از این تعداد 217هزار و 606نفر ایرانی و 77هزار و 892نفر گردشگر خارجی بوده‌اند.
وی افزود: تعداد 316هزار و 809مسافر از طریق مرز هوایی استان فارس از کشور خارج شده‌اند که از این تعداد 213هزار و 396نفر ایرانی و 103هزار و 413نفر خارجی بودند.
مدیرکل گمرکات استان فارس خاطرنشان کرد: در این مدت همشهریان استان فارس تعداد 612بسته کالاهای هدیه و سوغات به ارزش 5هزار و 178دلار از طریق گمرک، امانات پستی دریافت کرده‌اند و در همین مدت، 7هزار و 821بسته پستی به ارزش 107هزار دلار به خارج از کشور ارسال کرده‌اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی