[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۳
  • دوره جدید

نشست بازشناسی کتاب «این کیمیای هستی» در شیراز برگزار می‌شود، روزنامه شیراز نوین

 نشست بازشناسی کتاب «این کیمیای هستی» اثر دکتر محمدرضا شفیعی کدکنی، از سوی مرکز حافظ‌شناسی و کرسی پژوهشی حافظ، با همکاری اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و مرکز پژوهش‌های زبان و ادب فارسی دانشگاه شیراز، با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و ادب کشور برگزار می‌شود.
در این نشست که روز یکشنبه ۲۵ فروردین‌ماه ۱۳۹۸، ساعت ۱۷ در سالن غزل مجموعه تالار حافظ (واقع در چهارراه حافظیه) برگزار می‌شود، جعفر مؤید شیرازی و نصرالله امامی سخنرانی خواهند کرد ضمن اینکه ورود برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.
کتاب سه جلدی «این کیمیای هستی»، به یادداشت‌ها و درس‌گفتارهای استاد شفیعی کدکنی درباره حافظ اختصاص دارد که در سال ۹۷، برای نخستین‌بار توسط نشر سخن به چاپ رسیده است.
جلد اول این کتاب با عنوان «جمال‌شناسی و جهانِ شعری»، شامل مقالاتی است که هر کدام نکته‌ای یا نکته‌هایی را درباره‌ هنر حافظ مطرح می‌کند.
 جلد دوم با عنوان «یادداشت‌ها و نکته‌ها»، دربرگیرنده  یادداشت‌ها و نکته‌هایی درباره‌ یک بیت یا یک مصراع از حافظ است. افزون‌بر این، دو یادداشت دیگر با عنوان ترجمه‌ شعرهای عربی حافظ و چند نکته‌  حافظ‌شناسی در دیوان خمّاری، در این جلد آورده شده است.
 جلد سوم کتاب با عنوان «درس‌گفتارهای دانشگاه تهران»، به مجموعه یادداشت‌های دانشجویان دانشکده‌ ادبیات دانشگاه تهران اختصاص دارد که در طول سال‌ها از کلاس‌های درس حافظ استاد، به سلیقه خود برداشته‌اند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی