[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۳
  • دوره جدید

رمان نویسنده شیرازی در میان نامزدان جایزه واو، روزنامه شیراز نوین

نامزدهای پانزدهمین دوره جایزه‌  ادبی «واو» (بهترین رمان متفاوت سال) معرفی شدند.به گزارش ایسنا بر اساس خبر رسیده، جایزه ادبی «واو» پس از مطالعه، بررسی و داوری ۸۰ رمان چاپ‌شده در سال ١٣۹٦، شش اثر را به عنوان نامزد دریافت عنوان بهترین رمان متفاوت سال معرفی کرد که رمان عروس آب اثر قاسم شکری نویسنده اهل شیراز نیز در میان این شش اثر حضور دارد. بر اساس این خبر، رمان آلوت از امیر خداوردی، باغ استخوان های نمور اثر احمدآرام،در عمق یک و نیم متری اثر هانیه سلطان ژور، راهنمای مردن با گیاهان دارویی اثر عطیه عطارزاده و گفتن در عین نگفتن از جواد مجابی سایر آثار راه یافته به مرحله نهایی این دوره از جایزه ادبی واو هستند.
فائزه سیدشاکری، دبیر این جایزه، با اعلام نامزدها، دیگر آثار متفاوت سال ١٣٩٦ را به شرح ذیل معرفی کرد و یادآور شد که داوران در ابتدا، آثار متفاوت را از میان تمامی آثار دریافت‌شده پیدا می‌کنند و سپس نامزدهای جایزه از میان این آثار متفاوت انتخاب می‌شوند.
به گفته وی در میان آثار رسیده شش اثر متفاوت دیگر نیز حضور داشتند که شامل بالزن‌ها از محمدرضا کاتب، کفتار از مرتضی فخری، مرد کارون اثر مجتبی مقدم، مدار بدون باد از بهرنگ بقایی، مه مانی اثر احمد درخشان و در انتهای جهان درختی هست از بابک روشنی‌نژاد بودند.
شاکری تأکید کرد: فقط شش کتاب ابتدای خبر، نامزدهای جایزه هستند و بقیه آثار صرفاً آثار متفاوت سال ۱۳۹۶ هستند. داوران مرحله اول جایزه «واو» سوسن عابدین، صبا جاوید، اکبر روزبهانی، نوشین ابطحی، پوپک کفیلی و فائزه سیدشاکری بوده‌اند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی