[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۳
  • دوره جدید

١٤٠ فیلم، حاصل زحمات فیلم‌سازان فارس در سال ٩٧، روزنامه شیراز نوین

در سال ٩٧، افزایش ١٠ درصدی تعداد سالن های سینما، شرکت های فیلم سازی و مراکز تک منظوره صداگذاری و صدابرداری استان فارس را داشتیم که نشان از افزایش علاقه به صنعت و هنر سینماست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ روح الله رنجبری، مدیرگروه امور سینمایی و سمعی و بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: ١٤٠ فیلم، حاصل زحمات فیلم سازان فارس در سال ٩٧ بوده است.
روح الله رنجبری ادامه داد: همچنین سینماگران فارس، در سال ٩٧، بیش از ٢١٠ فیلم را در سینماهای خود اکران کردند که با استقبال مردمی خوبی مواجه شده بود.
رنجبری با اعلام این خبر که در سال ٩٧، پنج جشنواره مهم فیلم در سطح فارس برگزار شده است، خاطرنشان کرد: بزرگترین اتفاق سینمایی سال گذشته، برگزاری جشنواره ملی فیلم فجر در شیراز بود که با افزایش ٣٢درصدی تماشاچیان روبرو شد.
این کارشناس سینمایی اضافه کرد: هرچند علاقه مردم به سینما و تماشای فیلم های ساخته شده افزایش یافته است، لیکن به دلیل مشکلات اقتصادی پیش آمده، تعداد فیلم های ساخته شده رو به کاهش نهاده که این امر می طلبد که با توجه به نامگذاری امسال به رونق تولید، بخش خصوصی در این راستا همت بیشتری به خرج دهد زیرا که صنعت سینما یک صنعت زودبازده است که می تواند سایر بخش های تولیدی و صنایع دیگر را نیز فعال تر نماید.
 مدیرگروه امور سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: در سال ٩٧، افزایش ١٠ درصدی تعداد سالن های سینما، شرکت های فیلم سازی و مراکز تک منظوره صداگذاری و صدابرداری استان فارس را داشتیم که نشان از افزایش علاقه به صنعت و هنر سینماست.
وی در مورد فروشگاه های عرضه محصولات فرهنگی و بازی های رایانه نیز گفت: هم اکنون در سطح استان فارس ٤٥٦ فروشگاه های عرضه محصولات فرهنگی و ٦٤٧ فروشگاه های بازی های رایانه فعال داریم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی