[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

فرانک پرتوآذر: می‌توانم تاریخ‌ساز شوم ، روزنامه شیراز نوین

بانوی رکابزن کوهستان ایران در حالی آماده جنگیدن برای کسب سهمیه المپیک می‌شود که مسائل مالی به مهم‌ترین دغدغه‌اش تبدیل شده و حتی مجبور است از جیب هزینه کند.
فرانک پرتوآذر در گفت‌وگو با ایسنا درباره حضور در مسابقات اروپا و تلاش برای رسیدن به کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ در دوچرخه سواری کوهستان بیان کرد: برنامه‌ریزی که مربی‌ام خیلی وقت پیش برای من انجام داده، این است که اوج آمادگی من در قهرمانی آسیا باشد و سهمیه المپیک را کسب کنم. مسابقات اروپا جایی است که من باید ایراد و ضعف‌هایم را برطرف کنم تا در قهرمانی آسیا مشکلی نداشته باشم.
او درباره مدت زمان حضور خود در اروپا گفت: من دو ماه در اروپا هستم؛ اما باز هم بستگی به منابع مالی دارد؛ چون از لحاظ مالی محدودیت‌هایی دارم و هزینه‌ها هم زیاد است. اگر بتوانم در شش مسابقه شرکت می‌کنم، در غیر این صورت در مسابقات کمتری حاضر خواهم شد. من مسابقاتی را در اسلوونی، آلمان، کرواسی و چک مد نظر دارم.
پرتوآذر در پاسخ به این پرسش که هزینه‌های اعزام را فدراسیون کامل پرداخت کرده یا خودش هم مجبور است از جیب هزینه کند، تأکید کرد: مقداری فدراسیون کمک کرده که برای دو ماه جواب نمی‌دهد و مبلغی هم خودم باید هزینه کنم. واقعاً از لحاظ مالی در محدودیت هستم و هزینه‌ها هم کم نیستند. از طرفی، من هم آنجا دسترسی به کسی ندارم تا قرض کنم. با وجود این مسئله اما من قول می‌دهم در مسابقات تمام تمرکزم را روی کارم بگذارم و تلاش زیادی داشته باشم.
پرتوآذر در پاسخ به این پرسش که فکر می‌کند بتواند تاریخ‌سازی کند و اولین بانویی باشد که در دوچرخه‌سواری سهمیه المپیک گرفته است، تصریح کرد: زمانی که سهمیه المپیک گرفته می‌شود، متعلق به یک کشور است. از این رو من به تنهایی نمی‌توانم به آن دست پیدا کنم و اگر وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک رسانه‌ها و فدراسیون این تیم کامل باشد، مطمئناً می‌توان تاریخ سازی کرد.
او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه در صورتی که نتواند در قهرمانی آسیا سهمیه را بگیرد شانس دیگری دارد، گفت: نه متأسفانه و شانس ما در مسابقات قهرمانی آسیا است. برای همین است که می گویم آماده سازی قبل از مسابقات آسیایی بسیار مهم است و حضور در تمام مسابقات اروپایی می‌تواند تعیین کننده باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی