[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۲
  • دوره جدید

راه‌اندازی آکادمی فوتبال در شیراز ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی هیئت فوتبال استان فارس، رئیس هیئت فوتبال به همراه رؤسا و اعضای کمیته‌های اجرایی هیئت فوتبال استان با حضور در اداره کل ورزش و جوانان استان فارس در دیداری صمیمانه با حیدرعلی کامیاب ضمن تبریک سال جدید، به بیان عملکرد هیئت استان در یک سال اخیر و بررسی مشکلات این هیئت پرداختند.
حیدرعلی کامیاب در ابتدای جلسه ضمن تبریک سال نو با اشاره به اینکه استان فارس در عرصه فوتبال از پتانسیل بالایی بهره می برد، عنوان کرد: استان فارس تعداد قابل توجهی بازیکن در تیم‌های سطح اول کشور دارد.
کامیاب با یادآوری اینکه ما باید بتوانیم عملکرد خوبی هم از لحاظ کیفی و هم از نظر کمی داشته باشیم، بیان کرد: برای اینکه با خلوص نیت کار کنیم و کیفیت کارمان را بالا ببریم، باید برنامه ریزی منسجمی داشته باشیم و خودمان به صورت مستمر عملکردمان را مورد ارزیابی قرار دهیم.
وی افزود: خوشبختانه هیئت فوتبال استان فارس در جایگاه خوبی در سطح کشور قرار دارد و ما باید تمام تلاش خود را برای حفظ این جایگاه به کار بگیریم.
کامیاب با بیان اینکه اداره ورزش و جوانان استان فارس در نظر دارد که یک سری اقدامات را جهت توسعه فوتبال در سال جدید انجام دهد، گفت: حتماً یک آکادمی فوتبال با امکانات مناسب در ورزشگاه پارس یا مجموعه ورزشی بعثت راه‌اندازی خواهیم کرد که این آکادمی جهت استعدادیابی در اختیار بخش بانوان و آقایان قرار خواهد گرفت. 
مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان فارس خاطرنشان کرد: می‌توانم قاطعانه بگویم در استان فارس مشکلات زیرساختی نداریم و در همه شهرستان‌های استان از خوابگاه و زمین چمن مصنوعی خوب و استاندارد برخوردار هستیم. البته در شیراز مشکلات زیادی در خصوص فضای ورزشی داریم.
وی، یکی از نقاط قوت هیئت فوتبال استان فارس را نظم و انضباط مالی دانست و تأکید کرد: جناب آقای غلامعلی هنرپیشه تاکنون چندین بار به دلیل رعایت نظم و انضباط در مسائل مالی از سوی بنده مورد قدردانی قرار گرفته اند. به اعتقاد من رعایت نظم و انضباط در تمام امور الزامی است. نظم و انضباط باید از خود هیئت شروع شود. اگر دیگران احساس کنند که ما به عنوان متولیان ورزش، قانون و نظم را رعایت نمی کنیم، امکان ندارد که آنها متولی نظم و انضباط شوند.
این مقام مسئول اضافه کرد: امروز فوتبال نیاز مبرمی به رعایت مقررات، داشتن نظم، حرف‌شنوی از مقام مافوق حاکمیتی و گرفتن تصمیمات قاطع دارد. امیدوارم این مسئله به عنوان یک دستاورد برای سال ۹۸ مورد توجه قرار بگیرد. اگر می‌خواهیم شاهد اتفاقات ناخوشایندی در عرصه فوتبال استان نباشیم، باید همه در کنار یکدیگر باشیم.
کامیاب با اشاره به اینکه برگزاری مسابقات استانی باید توسط هیئت استان فارس انجام شود، تأکید کرد: هیئت استان از افراد باتجربه و توانمندی برای پیشبرد امور بهره می‌برد. ما از مدرسان خوبی نیز در سطح استان برخوردار هستیم. اداره ورزش و جوانان هزینه لازم را برای برگزاری دوره‌های آموزشی از جمله آموزش مدیریت، آموزش ارتباط با والدین و استعدادیابی در اختیار هیئت قرار می دهد، به شرطی که هیئت اقدام به برگزاری این برنامه‌ها کند. برگزاری کنفراس‌های خبری نیز باید در دستور کار هیئت استان قرار بگیرد.
غلامعلی هنرپیشه هم به برگزاری انتخابات هیئت فوتبال استان فارس در سال ۹۷ اشاره کرد و یادآور شد: رفتار مدبرانه مدیرکل اداره ورزش و جوانان باعث شد که ما بتوانیم انتخابات هیئت را به خوبی و بدون حاشیه برگزار کنیم.
رئیس هیئت فوتبال استان فارس ضمن تشکر از حمایت‌های بی‌دریغ حیدرعلی کامیاب، مدیرکل اداره ورزش و جوانان گفت: اتفاقات خوبی در سال ۹۷ برای فوتبال استان فارس رقم خورد. در حال حاضر هیئت استان فارس از شرایط بسیار خوبی برخوردار است و اعضای هیئت فوتبال استان فارس بدون هیچ چشمداشتی به فعالیت در این عرصه مشغول هستند.
در ادامه جلسه، کوروش امامی‌فر دبیر هیئت فوتبال استان فارس به بیان گزارشی در خصوص عملکرد این هیئت پرداخت و با اشاره به اینکه در سال گذشته در سطح فوتبال استان برای همه تیم‌ها به استثنای تیم‌های پایه، ۶۸۰۰کارت بازی صادر شده است، گفت: در سال گذشته نزدیک به ۱۵۰۰کارت بازی برای حضور در مسابقات کشوری صادر کردیم و به ۱۶۰۰۰نفر در سطح فوتبال پایه سرویس‌دهی داشته‌ایم. همچنین حدود ۵۰۰۰بازی توسط هیئت فوتبال استان در طول یک سال برگزار شد. این آمار نشان دهنده اقدامات قابل توجهی است که به وسیله هیئت فوتبال استان فارس صورت گرفته است. 
وی با بیان اینکه هیئت استان فارس در سال گذشته موفق به کسب رتبه سوم در سطح کشور شده است، عنوان کرد: ما تمام تلاش خود را برای کسب رتبه بهتر در سال ۹۸ به کار گرفته ایم و پیش بینی می‌‌شود که در سال جدید هم برای عملکرد اجرایی و برنامه ریزی داخلی رتبه خوبی کسب کنیم.
امامی‌فر با یادآوری اینکه در سال گذشته حدود ۶۰بازیکن در بخش بانوان و آقایان به تیم ملی دعوت شدند، بیان کرد: همچنین حدود ۳۰تیم در مسابقات کشوری حضور داشتند که اگر شرایط و تصمیمات بهتری اتخاذ می‌شد، این تیم‌ها می توانستند در این رقابت‌ها از جایگاه مطلوب‌تری بهره ببرند.
وی به وضعیت داوری در استان فارس اشاره کرد و اظهار داشت: ما از حضور داوران مجرب و کارآزموده ای در استان فارس بهره می بریم. زری فتحی در مسابقات فوتسال قهرمانی اروپا، سلطنت نوروزی در رقابت‌های فوتبال قهرمانی آسیا، فرهاد مروجی در مسابقات زیر ۱۵سال در ازبکستان، رحیم محمدی در مسابقات فوتسال بین المللی از جمله داوران مطرح استان فارس در رقابت‌های جهانی هستند. این مقام مسئول اضافه کرد: در سال گذشته داوران فارس جزو کوبل داوری در  ۲۸مسابقه لیگ برتر بودند. همچنین داوران ما در ۵۱مسابقه لیگ دسته اول حضور داشتند. چهار نفر از ناظران استان فارس نیز در کرس نظارت فیفا و سه نفر در کرس قضاوت برای فیفا هستند.
وی با اعتقاد به اینکه هیئت فوتبال استان فارس نیاز به پایگاهی جهت استعدادیابی دارد، تصریح کرد: هرچند ورزشگاه پارس پس از سال‌ها با حمایت‌های مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس افتتاح شده است و ورزشگاه حافظیه هم بعد از ترمیم چمن قطعاً به بهره‌‌برداری خواهد رسید؛ اما برگزاری بازی‌های داخلی در ورزشگاه پارس و ورزشگاه حافظیه توجیه اقتصادی و فنی ندارد.
کوروش امامی‌فر در همین راستا افزود: از مجموع ۳۰تیم که در مسابقات کشوری حضور دارند، حدود ۱۴تیم متعلق به شهر شیراز هستند و ما برای انجام همه بازی‌ها می‌بایست به زمین چمن مجموعه ورزشی دستغیب  مراجعه کنیم. علاوه بر برگزاری مسابقات استانی، رقابت‌های کشوری نیز در این مجموعه برگزار می‌‌شود و این حجم از مسابقات در شهر شیراز باعث شده که ما برای انجام استعدادیابی که از اصلی‌ترین وظایف هیئت استان است، با مشکل زمین مواجه شویم.
وی ادامه داد: از آنجا که نتایج استعدادیابی در تیم‌های ملی کاملاً مشهود است، در شهر شیراز نیاز مبرمی به مکان مناسبی برای استعدادیابی داریم.
دبیر هیئت فوتبال استان فارس در پایان گفت: هیئت فوتبال در نظر دارد اواخر اردیبهشت یا اوایل خردادماه بسته پیشنهادی خود را برای کمک به تیم‌های حاضر در مسابقات کشوری و کسب سهمیه جهت حضور در مسابقات لیگ برتر ارائه کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی