[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۷۹
  • دوره جدید

آسمان نقاط مختلف کشور در چند روز آینده بارانی است، روزنامه شیراز نوین

سازمان هواشناسی اعلام کرد: آسمان نقاط مختلف کشور از روز 23فروردین تا چند روز آینده بارانی همراه با رعد و برق و وزش باد خواهد بود. کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: روز جمعه برای نوار غربی، مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز، استان‌های واقع در سواحل دریای خزر، شرق و جنوب شرق کشور بارش داشتیم که گاه همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌‌شد.
امین حسین نقشینه ادامه داد: بارش‌ها در جنوب کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، شمال خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و شمال بوشهر از شدت بیشتری برخوردار است.
این کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: شنبه در بیشتر مناطق کشور به جز نوار غربی شاهد بارش خواهیم بود که در مناطقی از جنوب، جنوب شرق، شرق و بخش‌هایی از شمال شرق به شکل رگبار همراه با رعد و برق و گاهی وزش باد شدید خواهد بود. نقشینه اضافه کرد: شدت بارش‌های شنبه در استان‌های گلستان، سمنان، خراسان شمالی، جنوب فارس، هرمزگان، جنوب کرمان، نیمه شرقی اصفهان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و بخش‌هایی از خراسان رضوی رخ می‌دهد که آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها در این مناطق دور از انتظار نیست. به گفته وی، یکشنبه فعالیت سامانه بارشی در نیمه شرقی، دوشنبه نوار شرقی و سه‌شنبه محدود به شمال شرق و شرق ایران خواهد بود.
هوای پایتخت ابری است
کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام اینکه آسمان جمعه و شنبه تهران ابری است و به تدریج شاهد بارش باران هستیم، گفت: این بارش‌ها گاه به شکل رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید خواهد بود. نقشینه یادآورشد: بیشینه دمای جمعه مهرآباد به 21درجه و شمیرانات 19درجه بالای صفر رسید و کمینه دمای جمعه صبح شمیران 11درجه و مهرآباد هم 15درجه گزارش شده است. وی افزود: جمعه شهرکرد با کمینه دمای یک درجه بالای صفر در بین مراکز استانی، خنک‌ترین مرکز بوده و گرم‌ترین مرکز استان نیز اهواز بود که روز پنجشنبه بیشینه دمای آن به 33درجه رسید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی