[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۲
  • دوره جدید

دستمال كاغذی‌های «پینك»، «نانیز»، «گل مریم نی‌ریز» غیراستاندارد و تقلبی است، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی اداره كل استاندارد  فارس، كارشناسان اداره كل استاندارد در جریان بازرسی از مراكز عرضه چند نمونه دستمال كاغذی  غیر استاندارد و تقلبی  را كشف و توقیف كردند. مدیركل استاندارد گفت متأسفانه عده‌ای سودجو با سوءاستفاده از اعتماد مردم به علامت استاندارد اقدام به عرضه چند نمونه دستمال كاغدی غیراستاندارد و جعلی به نام‌های «پینك»، «نانیز»، «گل مریم نی‌ریز» با علامت استاندارد جعلی و همچنین آدرس غیرواقعی كرده و سلامت مردم را به خطر انداخته اند.
رهنما افزود: علی‌رغم اینكه بر روی جعبه‌های این دستمال كاغذی‌ها 300برگ درج گردیده است، لیكن بیش از 50درصد آن‌ها خالی است. وی گفت: جالب توجه اینكه قیمت فروش درج شده روی دستمال كاغذی «پینك»  بیشتر از قیمت دستمال كاغذی استاندارد است.
رهنما گفت: علامت استاندارد دارای كد ده رقمی بوده و تولید كننده كالا موظف است این كد را زیر علامت استاندارد درج نماید و خریدار هم می‌تواند با ارسال این كد به سامانه 10001517 از اصالت علامت استاندارد و كالای مورد نظر آگاهی یابد. مدیركل استاندارد درخصوص كالای كشف شده اظهار داشت: متأسفانه با وجود اینكه علامت استاندارد جعل شده روی كالاهای مذكور فاقد كد ده رقمی است، برخی مغازه‌داران بدون توجه به این موضوع كالا را خریداری و به مشتریان عرضه می‌كنند كه این عمل خلاف قانون است و هر مركز عرضه ای كه كالای فاقد هویت عرضه كند به عنوان متخلف اصلی شناخته می شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی