[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۲
  • دوره جدید

افزایش مخاطرات شهری به بهانه توسعه ، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: روحانیت زبان گویای جامعه و مردم است و روحانیون نمایندگی مردم را با هیچ پست و مقامی عوض نخواهند کرد.
به گزارش ایرنا، آیت الله لطف الله دژکام شامگاه چهارشنبه در بازدید از مناطق سیل زده شهرک سعدی شیراز با حضور در جمع مردم این منطقه اضافه کرد: اصلی‌ترین هدفی که در بازدید از مناطق سیل زده به دنبال آن هستیم، حل مشکلات مردم است و باید همت جمعی وجود داشته باشد تا بتوان گرهی از مشکلات مردم باز کرد.
نماینده مقام معظم رهبری در پیگیری مسائل سیل شیراز ادامه داد: پس از بازدید محلی از شهرک سعدی شاهد فرهنگ بالای اهالی این منطقه بودیم که نشان می‌داد فرهنگ افراد حتی در بحرانی‌ترین شرایط نیز حفظ خواهد شد و این فرهنگ نشأت گرفته از سیره امامان معصوم(ع) است.
نماینده ولی فقیه در استان فارس اضافه کرد: در استان فارس و شهر شیراز پروژه‌های ناتمام زیادی وجود دارد و دستگاه‌های مختلف نیز بودجه‌های متفاوتی برای این پروژه‌ها داشته‌اند. اگر این بودجه‌ها در مکان درستی تخصیص داده شود و عدالت در بودجه‌ریزی رعایت شود، شاهد اتمام پروژه‌های ناتمام استان خواهیم بود.
آیت‌الله دژکام در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مباحث مطرح شده درباره فاصله اقتصادی در جامعه گفت: یکی از تعابیر مقام معظم رهبری در صدور بیانیه موسوم به گام دوم انقلاب، اجرای عدالت و لزوم از بین رفتن فاصله طبقاتی جامعه است.
شورا و شهرداری در بودجه‌ریزی عادل باشند
نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: شورای اسلامی شهر و شهرداری باید به فکر عدالت در جامعه باشند و نباید بودجه‌ای که تخصیص داده می‌‌شود ناعادلانه باشد.
امام جمعه شیراز اضافه کرد: توسعه شهر به گونه‌ای بوده است که باعث شده در کلان‌شهر شیراز شاهد افزایش مخاطرات طبیعی باشیم و اکنون این سوال مطرح است که آیا فروختن مسیر سیل عادلانه است؟
آیت‌الله دژکام گفت: یکی از اصلی‌ترین مطالبات مردم این است که پروژه‌های ناتمامی که در سطح شهر وجود دارد به پایان برسد و پرداخت اعتبارات به گونه ای باشد که افراد یا واحد‌هایی که بیشترین خسارت را دیده اند در اولویت قرار داده شوند.
نمانیده ولی فقیه در استان فارس اضافه کرد: حل مشکلات و به پایان رساندن پروژه‌های ناتمام از جمله اولویت‌هایی است که شهرداری در مناطق سیل زده باید دنبال کند. 
در این دیدار که مدیران دستگاه‌های اجرایی نیز حضور داشتند، مردم محلی نیز با ارائه مشکلات خود خواستار رفع مشکلات خود شدند.
سیل ششم فروردین 98 بیشترین خسارات را به شهرک سعدی شیراز وارد کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی