[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۲
  • دوره جدید

تکمیل پرونده الکترونیک درحال پیگیری است، روزنامه شیراز نوین

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سومین روز سفر خود به استان فارس تکمیل پرونده الکترونیک را یکی از اولویت‌های اجرایی وزارت بهداشت در سال جاری عنوان کرد و گفت: این موضوع تا پایان بهار امسال در همه استان‌ها پیگیری می‌‌شود.
به گزارش خبرنگار ایرنا، سعید نمکی روز جمعه در حاشیه افتتاح طرح‌های حوزه سلامت در جمع مسئولان شهرستان‌های داراب و زرین دشت ابراز داشت: امیدوارم سال جاری شاهد به حداقل رسیدن بیماری‌ها در کشور باشیم و وزارت بهداشت برنامه‌های مهمی در مورد آموزش‌های همگانی در کاهش بیماری‌های غیرواگیر به اجرا گذارد.
وزیر بهداشت با بیان اینکه اجرای نظام ارجاع، تکمیل پرونده الکترونیک سلامت و توسعه پزشکی خانواده از اولویت‌های امسال وزارت بهداشت است، گفت: تکمیل پرونده الکترونیک سلامت در بهار امسال دنبال می‌‌شود، در 5استان کشور پرونده الکترونیک سلامت تا فروردین و اردیبهشت تکمیل می‌‌شود و در سایر دانشگاه‌ها نیز امیدواریم آن را با توجه به انتخاب مدیر پروژه پرونده الکترونیک سلامت، تا پایان بهار به سرانجام برسانیم.
وی تأکید کرد: علی‌رغم تحریم‌های ظالمانه، به مردم مژده می‌دهیم که مشکلی در تأمین دارو و تجهیزات پزشکی در سال جاری نداشته باشند.
وزیر بهداشت با اشاره به دستاوردهای سفر سه روزه به استان فارس و بهره‌برداری از خدمات جدید سلامت، توسعه بخش اورژانس، افزایش ماندگاری پزشکان در شهرستان‌های زرین دشت و داراب و بهبود زیرساخت‌ها در بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) داراب را از مهم‌ترین اولویت‌های حوزه سلامت این منطقه از فارس برشمرد.
نمکی همچنین بر سرعت بخشیدن به روند ساخت و بهره‌برداری از بیمارستان دوم شهرستان داراب تأکید کرد و با اشاره به حضور عشایر در این منطقه، خواستار بهره‌برداری از خانه‌های بهداشت عشایری با هدف بهبود خدمات‌رسانی به جامعه عشایری شد.
بهره‌برداری از مرکز جامع خدمات سلامت شهری شماره 1 داراب 
مرکز جامع خدمات سلامت شهری شماره 1 داراب با حضور وزیر بهداشت به بهره‌برداری رسید. این مرکز در زمینی با مساحت 3هزار و 500متر مربع و زیربنای 773متر مربع با اعتباری بالغ بر 2.5میلیارد تومان ساخته و تجهیز شده و 38هزار نفر تحت پوشش این مرکز جامع است.
در این مرکز، بخش‌هایی مانند مراقب سلامت، پزشک خانواده، سلامت روان و تغذیه، مراقب سلامت دهان و دندان، بهداشت محیط و حرفه‌ای، مامایی، واکسیناسیون و سالن کنفرانس جهت آموزش‌های پیشگیرانه و بارداری وجود دارد.
شهرستان‌های داراب و زرین دشت در فواصل 257 و 272کیلومتری جنوب شرق شیراز در استان فارس قرار دارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی