[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

با این مواد غذایی بدنتان را خوشبو کنید، روزنامه شیراز نوین

در این مطلب با غذا‌هایی که جلوی بدبو شدن بدن را می‌گیرند آشنا خواهید شد. 
خوردن بعضی غذا‌ها مثل کاهو، گوجه‌فرنگی یا  قهوه، عرق بدن را زیاد و بوی عرق را تندتر و قوی‌تر می‌کند. اما غذا‌هایی هم وجود دارند که تأثیر معکوس دارند و جلوی بدبو شدن بدن را می‌گیرند.
روغن نارگیل
روغن نارگیل  یکی از مؤثرترین محصولاتی است که در خوشبو شدن بدن مؤثر است. خاصیت ضدمیکروب روغن نارگیل جلوی رشد باکتری‌ها را می‌گیرد و اسید لوریک موجود در آن بوی بد بدن را می‌گیرد. پیشنهاد می‌شود روزانه ۱ تا ۲بار بعد از حمام قسمت زیر بغل را با روغن نارگیل چرب کنید. اگر در غذا‌ها از روغن نارگیل استفاده کنید، بوی بد دهان نیز از بین می‌رود.
لیمو و خانواده مرکبات
خاصیت ضدعفونی کننده لیمو علاوه بر بوی بد بدن، بوی بد دهان را نیز از بین می‌برد. صبح‌ها یک لیوان ترکیب آب و آب لیمو مصرف کنید یا آب نصف لیمو را بگیرید و به قسمت‌های زیر بغل یا زیر پا‌ها بمالید و بعد از خشک شدن دوش بگیرید.
تخمه شنبلیله
تخمه شنبلیله نوعی آنتی‌اکسیدان  است نه تنها سموم بدن را از بین می‌برد، بلکه از عفونت‌هایی که منجر به بوی بد می‌شود نیز جلوگیری می‌کند. ۱قاشق چای‌خوری تخمه شنبلیله را دم کنید و بعد از ۶ تا ۸ساعت بنوشید. تخمه شنبلیله را در چای هم می‌توانید اضافه کنید.
برگ نیم
برگ نیم یک داروی گیاهی ارزشمند است که مدت‌هاست در گیاه پزشکی به کار می‌رود. برگ‌های این گیاه خاصیت ضدعفونی کننده دارد و باکتری‌ها و سمومی که باعث ایجاد بوی ناخوشایند بدن می‌شوند را از بین می‌برد. برگ نیم را می‌توانید مثل تخم شنبلیله استفاده کنید. پودر برگ نیم را با آب خمیری کنید، زیر بغل بزنید و بعد از چند دقیقه بردارید و دوش بگیرید. این کار را ۳بار در هفته انجام دهید.
جعفری
جعفری حاوی مقدار زیادی کلروفیل است و بوی خوب آن خاصیت ضدعفونی کننده و گندزدایی دارد. این گیاه بدن را پاک‌سازی کرده و با باکتری‌هایی که منجر به بوی بد می‌شوند مبارزه می‌کند.
مریم‌گلی
مریم‌گلی حاوی فلاونوئیدهایی چون آپی ژنین، دیوسمتین و لوتئولین است. این گیاه دارای چندین خاصیت درمانی از جمله هموستاتیک، اکسپکتورانت، دیورکتیک، ضدالتهاب و ضدباکتری است. برگ‌ها و گل‌های این گیاه با تعریق مبارزه می‌کنند و آن را می‌توان هم به عنوان دمنوش و هم در حمام استفاده کرد.
نعناع
نعناع را هم می‌توان تازه مصرف کرد و هم به صورت خشک شده و هم به شکل روغن گیاهی. این گیاه خاصیت ضدالتهاب دارد و به همین دلیل بوی بد بدن را از بین می‌برد.
دارچین
دارچین را همیشه در غذا استفاده کنید؛ زیرا بوی بد دهان را از بین می‌برد. اگر روزانه مصرف شود جلوی تعریق و بدبو شدن بدن را نیز می‌گیرد.
چای سبز
چای سبز حاوی اسید‌های ارگانیک است و خاصیت قابض آن جلوی رشد باکتری‌ها و تعریق زیاد را می‌گیرد. این گیاه هم برای پا‌ها هم دهان و هم بدن مفید است. روزانه چای سبز بنوشید تا زودتر به نتیجه برسید.
رزماری
رزماری جلوی رشد باکتری‌هایی که باعث ایجاد بوی بد می‌شوند را می‌گیرد. این گیاه حاوی موادی چون کلروفیل و منتول است که تأثیر ضدعفونی کننده دارند. کمبود زینک در بدن باعث تعریق زیاد می‌شود و گیاه رزماری زینک مورد نیاز بدن را تأمین می‌کند. می‌توانید با این گیاه دوش بگیرید یا چند قطره روغن رزماری را با آب رقیق کرده و به قسمت زیر بغل بزنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی