[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

رئیس هیئت کبدی فارس: شیراز کاندید میزبانی رقابت‌های جام جهانی کبدی است، روزنامه شیراز نوین

رئیس هیئت کبدی استان فارس گفت: در تلاشیم مسابقات جام جهانی جوانان کبدی در شیراز برگزار شود و این شهر کاندید این رقابت‌ها خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، عباس رضایی با تبریک اعیاد شعبانیه عملکرد هیئت کبدی استان را در سال 97 تشریح و در زمینه‌های مختلف مثبت ارزیابی کرد و در خصوص برنامه‌های این هیئت برای سال جدید در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار روابط عمومی گفت: امسال هم با قدرت و اعتماد به نفس بالا ورزش کبدی را در استان فارس گسترش خواهیم داد و در دو بخش آقایان و بانوان روش‌های متفاوت‌تری را نسبت به گذشته به جهت پیشرفت این ورزش شاد و پرهیجان جاری خواهیم کرد.
وی با اشاره به اینکه حضور ورزش کبدی در مهم‌ترین رویداد جهانی یعنی المپیک خالی است، افزود: فدراسیون جهانی در سال‌های اخیر تلاش‌های گسترده‌ای برای حضور این ورزش در رقابت‌های المپیک انجام داده است که امیدوارم با پیگیری‌های اعضای این فدراسیون و همچنین رؤسای سایر کشورهای عضو که ورزش کبدی را با قدرت دنبال می‌کنند، به زودی شاهد حضور این رشته مفرح ورزشی در مهم‌ترین رویداد بین‌المللی باشیم و اگر این اتفاق رخ دهد، تیم ملی کبدی ایران جز ابرقدرت‌ها محسوب می گردد.
رئیس هیئت کبدی فارس درباره حضور تیم‌های استان فارس در لیگ‌های مختلف کشور توضیح داد و گفت: تیم بانوان ورزشکار ما در سال جاری هم در لیگ برتر کبدی حضور پرقدرتی خواهد داشت و ان‌شاءالله به امید قهرمانی در این فصل راهی مسابقات می‌‌شود و در لیگ گذشته هم با مصدومیت دو بازیکن ملی‌پوش فارس متأسفانه نتوانستیم سکوی اول را تصاحب کنیم؛ ولی در سال 98 علاوه بر کسب قهرمانی در تلاش هستیم تعداد بازیکنان را در تیم ملی کبدی جمهوری اسلامی ارتقا دهیم. اما در بخش آقایان حضور دو تیم از فارس در لیگ یک قطعی است و با یک برنامه‌ریزی خوب و مدون در سال جاری ان‌شاءالله حدااقل یک نماینده در لیگ برتر خواهیم داشت.
عباس رضایی با بیان اینکه شیراز از همه ظرفیت‌ها به جهت میزبانی در تورنمنت‌های مختلف بین‌المللی برخوردار است، گفت: با توجه به اینکه مسابقات جام جهانی کبدی در بخش آقایان و رده سنی جوانان آبان ماه امسال در ایران برگزار می‌گردد، بیشترین تلاش خود را با کمک مدیرکل ورزش و جوانان استان انجام خواهیم داد تا بتوانیم از این فرصت استفاده کرده و این رویداد مهم را در شهر شیراز برگزار کنیم. این رقابت که با حضور 12کشور از همه قاره‌های جهان است، می‌تواند نقطه عطفی در ورزش کبدی فارس باشد و در حال حاضر فقط سه استان برای دریافت میزبانی با ما رقابت می‌کنند.
رئیس هیئت کبدی همچنین اشاره‌ای به بحث استعدادیابی و توسعه ورزش کبدی داشت و خاطرنشان کرد: خوشبختانه به دلیل اینکه ورزش کبدی در المپیاد دانش‌آموزی کشور قرار گرفته است و در مدارس هم جزو ورزش پایه محسوب می‌‌شود، در کشف نخبگان این ورزش مسیر ما را بسیار هموار کرده است و ما در استان از این فرصت به نحو احسن استفاده خواهیم کرد تا در آینده کبدی را در بلندترین قله‌ها نظاره گر باشیم.
گفتنی است عباس رضایی رئیس هیئت کبدی فارس با حفظ سمت از طرف مدیرکل ورزش و جوانان به عنوان مشاور مدیرکل در امور شهرستان‌ها معرفی شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی