[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۴
  • دوره جدید

سه شهر فارس به سامانه صدور آنی قبض گاز پیوستند، روزنامه شیراز نوین

سرپرست فناوری اطلاعات شرکت گاز استان فارس گفت: شهرهای لپویی، زرقان و صدرا در این استان به سامانه آنی صدور قبض گاز پیوستند و به زودی همه شهرهای فارس از این مزیت برخوردار خواهند شد و در محل کار یا منزل قبض گاز برای مشترکان صادر می شود. 
به گزارش ایرنا، مجتبی محمدپور در جمع خبرنگاران افزود: در سامانه صدور آنی صورتحساب گاز، مأمور اداره گاز با مراجعه به درب منازل مشترکان و قرائت رقم کنتورگاز، اطلاعات را در نرم ‌افزار موجود در تلفن همراه خود وارد کرده و پس از ارسال داده به سرور اصلی و پردازش اطلاعات، صورتحساب گاز در چاپگری که همراه دارد چاپ و همان لحظه تحویل مشترک می‌شود. 
سرپرست فناوری اطلاعات شرکت گاز استان فارس افزود: با توجه به بررسی های به عمل آمده در این استان و در نظر گرفتن بسیاری از موارد از جمله گستردگی استان، فواصل شهرها با مرکز استان، تعدد روستاها و کیفیت آنتن دهی تلفن همراه، هم اینک در سه شهر لپویی، زرقان و صدرا این طرح به صورت آزمایشی اجرایی شده و نتایج آن موفقیت آمیز بوده است. 
محمدپور ادامه داد: از جمله مزایای سامانه آنی گاز می توان به قرائت سریع و دقیق کنتور، از بین رفتن فاصله زمانی یک ماهه قرائت تا تحویل قبوض و کنترل و نظارت بر عملیات کنتورخوانی با استفاده از سامانه موقعیت‌یاب جغرافیایی (GPS) اشاره کرد.
به گفته وی، با این روش هرگونه ابهام و یا اعتراض نسبت به ارقام منتشره در قبض گازبها در حضور مأمور اداره گاز رفع می شود و از مراجعه بعدی مشترکان به اداره گازرسانی جلوگیری می‌کند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی