[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۷۹
  • دوره جدید

حامد بهداد: این هیاهو و جسارتی را که امروز در بازیگری هست من ایجاد کردم، روزنامه شیراز نوین

حامد بهداد بازیگر سینما در گفتگویی گفت که خیلی از بازیگرهای نسل جدید و هم نسل خودم از من تأثیر می‌گیرند. این هیاهو و جسارتی که امروز در بازیگری هست را من ایجاد کردم. من به روش غلط یا درست، پیکره یک منطقه نامرئی را از سکون بیرون آوردم و به آن حرکت دادم. من آدم ۱۵سال پیش نیستم و دیگر آن شور و شوق سال‌های قبل را ندارم و به پختگی و بلوغ رسیده‌ام. احساس می کنم سوختم را دو برابر مصرف می‌کردم.
حامد بهداد که سال گذشته برای بازی در فیلم «قصر شیرین» نامزد نقش اول جشنواره فیلم فجر شد، در گفتگوی اخیر خود با مجله فیلم در ارتباط با بی مهری‌هایی که در طول سال‌های فعالیتش در سینما مواجه شده و جریانی که مدعی است او مسبب ظهورش در سینما بوده، صحبت کرده که در ادامه خلاصه این گفتگو را می‌خوانید:
در طول سال‌هایی که در سینما فعالیت کردم با بی‌‌مهرهای زیادی مواجه شدم. من در کارنامه هنری ام کارهای خیلی خوبی دارم که متأسفانه هیچ یک از آنها در جشنواره‌ها دیده نشدند؛ اما از سوی جامعه و مردم، با اقبال مواجه شدند.
خیلی از بازیگرهای نسل جدید و هم‌نسل خودم از من تأثیر می‌گیرند. این هیاهو و جسارتی که امروز در بازیگری هست را من ایجاد کردم. من به روش غلط یا درست، پیکره یک منطقه نامرئی را از سکون بیرون آوردم و به آن حرکت دادم.
من آدم ۱۵سال پیش نیستم و دیگر آن شور و شوق سال‌های قبل را ندارم و به پختگی و بلوغ رسیده‌ام. احساس می کنم سوختم را دو برابر مصرف می‌کردم.
در بازیگری کسانی هستند که اگزجره بازی می‌کنند، خودشیفتگی دارند یا بر احساس خودشان مدیریتی ندارند؛ آن‌ها هم یک شیوه‌ای در بازیگری دارند. در بازیگری غلط و درست نداریم، شیوه‌ها شبیه یک چرخش در بازیگری است.
من از همان ابتدا نیامده بودم که بروم، می‌خواستم که در سینما جاودانه بمانم. «بوتیک» و «آخربازی» نقطه شروع بازیگری من است. «این زن حرف نمی‌زند» سند شیوه بازیگری ام است.
همکاری با فیلم‌سازهای صاحب سبک مثل دانشگاه می‌ماند. در فیلم آقای کیارستمی بدون تمرین باید در جهانی ورود می کردم که آن را اصلاً نمی‌شناختم. باید نقشی را بازی می‌کردم که هویت آن برایم ناشناخته بود. در فیلم «چای تلخ» آقای تقوایی، تمرین‌های به شدت سختی باید انجام می‌دادم که بی‌شباهت به تمرین‌ها و تنبیه‌های بدنی در پادگان سربازی نبود؛ بازیگر باید مو به مو مشخصات نقش را اجرا می‌کرد و تبدیل می‌شد به آن چیزی که آقای تقوایی می‌خواست.
نسل من آخرین نسلی است که قبل از ظهور اینستاگرام، سوپراستار و استار شده است. ما روی صفحات و جلد مجله‌ها و روی پرده‌های سینما درست به سان همه سال‌های تاریخ سینما تبدیل به بازیگر شدیم.
به نظرم هر بازیگر و هنرمندی باید یک پژوهشگر و منتقد در کنارش حضور داشته باشد که با آن‌ها به گفتگو بنشیند و رابطه‌ای بین عقل و احساس تولید کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی