[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۲
  • دوره جدید

شترهای قطری هم کلاهبردار بودند، روزنامه شیراز نوین

یک مرتع‌دار عشایر منطقه دژگاه فراشبند، با گلایه از طرف‌های قرارداد طرح پرورش شتر در این منطقه، تأکید کرد که از هزار وعده آنان یکی هم عملی نشده است!
شهاب بهرامی در گفت و گو با ایسنا منطقه فارس گفت: سال گذشته با اعلام فرمانداری فراشبند در جلسه‌ای حضور یافتیم و مجاب شدیم که مرتع خود را در قبال تأمین شغل در اختیار پرورش‌دهندگان شتر از کشور قطر قرار دهیم.
وی با بیان اینکه خانواده او به همراه 10خانوار دیگر عشایر منطقه دژگاه فراشبند، 6هزار هکتار از مراتع این منطقه را در اختیار دارند، گفت: این مرتع از بزرگ‌ترین مراتع کشور بوده و به واسطه شرایط آب و هوایی، مناسب برای پرورش شتر است.
بهرامی با بیان اینکه تنها 2خانوار عشایر حاضر نشدند مراتع خود را در اختیار این طرح قرار دهند، گفت: قرار بود در ازای مراتع، مرتع‌داران را به کار بگمارند، گفت: من لیسانس برق و فوق‌لیسانس ام بی ام هستم؛ حال آنکه شغل ساربانی و رانندگی، آن هم در قبال دستمزدی پایین را پیشنهاد داده‌اند! او گفت: البته قبل از این قرار بود که پیمانکاری نگهداری و پرورش شتر به مرتع‌داران واگذار شود؛ اما در زمان شروع کار، متوجه شدیم که پیمانکاری به دیگری واگذار شده است. باز هم صبوری کردیم شاید شغل مناسبی به ما ارائه شود که نشد.
بهرامی همچنین اضافه کرد: این طرح از 2ماه قبل با استقرار 500رأس شتر آغاز شده و براساس مطالب طرح شده، این تعداد قرار است تا 12هزار رأس افزایش یابد.
این عشایر مرتع‌دار فراشبندی گفت: متأسفانه تمام سود این کار به پیمانکار بازمی‌گردد؛ زیرا دریافتی او براساس قوانین قطر و پرداختی به شاغلان براساس قانون کار ایران است!
بهرامی تأکید کرد که خواسته او و سایر مرتع‌داران، ارائه شغلی مناسب با درآمدی مکفی در قبال این قرار داد است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی