[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

اختراع داروی ضد ریزش مو در کازرون، روزنامه شیراز نوین

2برادر و جوان اهل شهرستان کازرون داروی گیاهی برای جلوگیری از ریزش مو در افراد تولید کردند و این اختراع خود را به ثبت رساندند. سعید و حسین درتاج که به ترتیب دانش‌آموخته کارشناسی مهندسی نفت و مهندسی پزشکی هستند، با اشاره به ثبت اختراع خود به خبرنگار ایرنا گفتند: ریزش از مشکلاتی است که هر فردی ممکن است در طول زندگی با آن روبرو شود و اگر سریع اقدام نکند، موجب طاسی و ریزش بخش عمده‌ای از موی سر می‌‌شود. آنها درباره اختراع خود گفتند: این داروی کاملاً گیاهی با دارا بودن انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی موجب بهبود فرایند خون‌رسانی به ریشه مو، تغذیه بهتر فولیکول (مولد مو) و تقویت مو می‌‌شود. به گفته سعید درتاج از مخترعان این داروی گیاهی، مهم‌ترین مزیت این محصول نسبت به دیگر محصولات را می‌توان به عدم بازگشت دوباره ریزش مو پس از یک دوره دوماهه دانست.
وی گفت: این محصول پس از تأیید پژوهشکده گیاهان دارویی به عنوان مرجع علمی مورد تأیید اداره ثبت اختراعات منجر به کسب گواهی ثبت اختراع به شماره 018982 الف/89 شده است.  این جوان مبتکر اهل شهرستان کازرون، نامه معاون پژوهشی و آموزشی پژوهشکده گیاهان دارویی سازمان جهاد دانشگاهی را در اختیار خبرنگار ایرنا قرار داد که در آن خطاب به اداره ثبت اختراع آمده است: جدید بودن (تازگی در سطح دنیا)، نوآوری داشتن و دارای گام ابتکاری و کاربرد صنعتی ادعای فوق با توجه به مطالعات صورت گرفته قابل تأیید است. 
حسین درتاج که به اتفاق برادرش سعید این داروی گیاهی را ابداع کرده است، نیز گفت: تاکنون از نمایشگاه‌های بین‌المللی اختراعات کشورهای آلمان، چک، چین، کره شمالی و هندوستان برای معرفی این اختراع دعوت نامه دریافت کرده ایم.
درتاج با بیان این که فرمولاسیون منحصر به فرد این داروی گیاهی به مدت 20سال در اختیار مخترعان است، گفت: این محصول به زودی به بازار عرضه خواهد شد.
وی در ادامه از دکتر عباس معتمدی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی کازرون که استاد راهنمای این طرح اختراع بوده است، قدردانی کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی