[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۳
  • دوره جدید

درمان ۶بیماری با این ماده ارزان، روزنامه شیراز نوین

کارآمدی نمک در درمان ورم مفاصل ثابت شده است. مطالعات مختلف نشان داده‌اند نمک دریایی حاوی ترکیبات ضدالتهابی قوی است که به تسکین مفاصل متورم و ملتهب و بافت‌های نرم دردناک کمک می‌کند.
اگرچه مصرف بیش از اندازه سدیم می‌تواند به انواع مختلف مشکلات سلامت منجر شود که از ورم تا فشار خون بالا را در بر می‌گیرد، مصرف متعادل نمک برای سلامت مفید نیز است.
برای درک اهمیت نمک باید به این نکته توجه داشت که مایعات بدن از ترکیب سدیم و آب شکل گرفته‌اند. در ادامه، با برخی از فواید شگفت‌انگیز نمک بیشتر آشنا می شویم.
ارتقای سلامت دهان و دندان
نمک دریایی طبیعی حاوی مقدار کمی فلوراید است. این ماده معدنی با محافظت از مینای دندان در برابر آسیب‌های ناشی از ترکیبات اسیدی به ارتقای سلامت دهان و دندان کمک می‌کند. فلوراید احتمال کرم‌خوردگی و پوسیدگی دندان که موجب التهاب لثه می‌شوند را کاهش می‌دهد. غرغره کردن آب نمک و به بیرون تف کردن آن به بهبود زخم‌های دهان کمک می‌کند، خونریزی لثه را درمان می‌کند و گلودرد را تسکین می‌دهد. همچنین، نمک باکتری‌های دهان که موجب بیماری لثه می شوند را نابود می کند.
تسکین دردهای ورم مفاصل
کارآمدی نمک در درمان ورم مفاصل ثابت شده است. مطالعات مختلف نشان داده‌اند نمک دریایی حاوی ترکیبات ضدالتهابی قوی است که به تسکین مفاصل متورم و ملتهب و بافت‌های نرم دردناک کمک می‌کند. در حقیقت، بیشتر مراکز سلامتی و اسپا حمام نمک دریایی را برای تسکین درمانی درد ورم مفاصل پیشنهاد می‌دهند. برای کسب تجربه‌ای مشابه، می‌توانید مقداری نمک دریایی را به آب گرم وان حمام خود اضافه کنید. انجام حمام نمک منظم به تسکین درد، مفاصل ملتهب و آرام کردن عضلات دچار تنش کمک می کند.
درمان رینوسینوزیت
رینویسنوزیت بیماری است که حفره‌های بینی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. این بیماری به واسطه التهاب غشاهای مخاطی بینی شکل می‌گیرد و موجب عطسه‌های شدید، آبریزش بینی، احتقان، التهاب سینوس‌ها و خارش و سوزش چشم می‌‌شود. در شرایطی که همواره می‌توانید برای کاهش نشانه‌های رینوسینوزیت دارو مصرف کنید، اما می‌توان از نمک نیز برای بهبود احتقان و کاهش التهاب سینوس استفاده کرد. شستشوی بینی با محلول نمک، روشی سنتی برای پاک‌سازی حفره بینی است. مطالعات نشان داده‌اند نمک به کاهش التهاب سینوس‌ها و تسکین آلرژی بینی کمک می کند.
تسکین التهاب تنفسی
جدا از تسکین رینوسینوزیت، نمک توانایی کاهش التهاب که به مشکلات تنفسی منجر می‌‌شود را نیز دارد. محلول نمک به طور مؤثر به پاکسازی مخاط غلیظ کمک می‌کند. کمی نمک طبیعی درمانی سنتی برای سرفه، آسم، آلرژی‌ها و دیگر بیماری‌های تنفسی است. برخی پزشکان معتقدند نمک درمانی به اندازه داروهای مدرن امروزی کارآمد است. هنگامی که به میزان متعادل و درست مصرف شود، نمک طبیعی هیچ گونه عارضه جانبی نخواهد داشت.
بازتعادل سطح الکترولیت در بدن
سطوح متعادل و سالم از الکترولیت‌ها برای سلامت بدن انسان بسیار مهم است. الکترولیت‌های متعادل نسبت به ترکیب مطلوب خون، قدرت عضلانی، گردش خون و عملکرد کلی اندام‌ها اطمینان حاصل می‌کند. برای متعادل نگه داشتن الکترولیت‌ها باید مقدار مساوی از مواد معدنی مانند پتاسیم، کلسیم، منیزیم و سدیم وجود داشته باشد. الکترولیت‌های نامتعادل موجب خستگی مزمن، اسپاسم‌های عضلانی، ضربان قلب نامنظم، نوسان فشار خون، اختلالات استخوانی و سردرگمی می‌شوند. مقدار کمی نمک دریایی یا نمک طبیعی به ایجاد تعادل مجدد الکترولیت‌ها در بدن کمک کرده و سلامت مطلوب را ارتقا می دهد.
بهبود بیماری پوست
نمک طبیعی یک درمان فوق‌العاده برای انواع مختلف بیماری‌های پوستی و عوارض مربوط به آنها محسوب می‌‌شود که از آن جمله می‌توان به پسوریازیس، ورم مفاصل پسوریازیس و اگزما اشاره کرد. نمک خارش و پوسته پوسته شدن را تسکین می‌دهد و به خشک شدن ضایعات پوستی و کشتن پاتوژن‌هایی که می‌توانند موجب عفونت‌های پوستی شوند، کمک می‌کند. یکی از بهترین روش‌های استفاده از نمک برای درمان بیماری پوستی، رقیق کردن آن در آب گرم وان حمام است. حمام نمک منظم گردش خون را بهبود می‌بخشد، رطوبت پوست را افزایش می‌دهد و التهاب پوستی را کاهش می‌دهد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی