[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

روحانی: باید خیال مردم از تیم ملی فوتبال راحت باشد، روزنامه شیراز نوین

رئیس جمهور ایران در دیدار با وزیر ورزش و جوانان تأکید کرد که مردم ایران بابت تیم ملی فوتبال کشورمان، باید خیال راحتی داشته باشند.
به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر دیروز به دیدار رئیس جمهور رفت.
وزیر ورزش و جوانان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد وزارت ورزش و جوانان در سال 1397 از جمله موفقیت تیم ملی فوتبال در جام جهانی، درخشش کاروان‌های ایران در بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی، المپیک جوانان، حضور باشگاه‌های ایران در لیگ قهرمانان آسیا، صعود بسکتبال به جام جهانی و مقام‌های قهرمانی جهان و آسیایی در رشته‌های کشتی، ووشو، وزنه‌برداری، کاراته، شطرنج، تکواندو، جودو و دو و میدانی برنامه ورزش کشور را برای کسب سهمیه و حضور مقتدرانه ایران در بازی‌های المپیک و پارالمپیک و توسعه زیرساخت‌ها و تکمیل اماکن ورزشی ارائه کرد.
در این دیدار یک ساعته، رئیس جمهور با قدردانی از مجموعه وزارت ورزش و جوانان و دستگاه‌های مرتبط، گفت: انتظارم حضور مقتدرانه کاروان ایران در بازی‌های المپیک و پارالمپیک است و افتخارات ورزشکاران و قهرمانان شادی ملی را به همراه دارد.
روحانی با ابراز رضایت از توجه و رشد ورزش زنان در مسابقات اخیر گفت: توسعه ورزش همگانی و حمایت از ورزش زنان، از برنامه‌های مهم دولت تدبیر و امید است و تأکید من استمرار و تقویت این مسیر برای این دو بخش است.
رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: موفقیت‌های همه قهرمانان موجب شادکامی و اعتلای نام ایران عزیز در نزد جهانیان است و رشته‌هایی مانند کشتی، وزنه‌برداری و تکواندو و کاراته در المپیک آینده وظیفه مهمی پیش رو دارند و انتظار مدال‌های خوش رنگ را از آنها داریم.
روحانی، موفقیت‌های فوتبال و تیم‌های باشگاه‌های ایران را هم در عرصه رقابت‌های جهانی و آسیایی مورد توجه قرار داد و گفت: باید خیال مردم از بابت تیم ملی فوتبال و آینده آن راحت باشد و توقع دارم تیم امید ایران بعد ازسال‌ها به المپیک آینده راه پیدا کند و پیروزی‌های اخیر تیم‌های باشگاهی هم موجب شادی حداقل نیمی از مردم شد.
رئیس جمهور با تأکید بر حفظ حدود شرعی و فرهنگی توسط قهرمانان ملی گفت: حضور قدرتمندانه و باعزت در مسابقات بین‌المللی برای ارتقای غرور وحدت ملی بسیار مهم است و وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک در این مورد تمام توان حمایتی خود را به کار بگیرند.
روحانی همچنین با اشاره به نقش جوانان در امداد سیل اخیر با تشکر از اقدامات وزارت ورزش و جوانان از جمله در اختیار قرار دادن بیش از یک هزار مکان ورزشی به سیل‌زدگان گفت: روحیه جهادی و کمک در نزد جوانان و سازمان‌های مردم‌نهاد بسیار ارزشمند بود و بایستی این حضور تقویت شود و موضوع مهم مهارت‌آفرینی و حضورشان در مناطق محروم و روستایی و مرزی، مد نظر مدیران این بخش قرار گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی