[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

مدیرکل ورزش و جوانان فارس: پررنگ‌ترین چهره‌ها در مشارکت‌های اجتماعی سازمان‌های مردم‌نهاد جوان هستند، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، حیدرعلی کامیاب که در نشست مشترک با سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در امدادرسانی سیل شیراز سخن می‌گفت، ضمن تقدیر از زحمات جوانان فعال در این سمن‌ها گفت: از ابتدای انقلاب هرکجا در کشور مشکلی حادث می‌‌شد، این جوانان بودند که در بسیاری از مواقع گره‌گشای کار بودند. سیل فروردین ماه شیراز نشان داد که باز هم می‌توان به جوانان این سرزمین اعتمادکرد و به توانایی‌هایشان امید داشت.
وی در این جلسه که اعظم کریمی مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی وزارت ورزش و جوانان و بتول معلم، مدیرکل امور اجتماعی استانداری فارس نیز حضور داشتند، به توانمندی‌های سازمان‌های مردم‌نهاد جوان استان فارس اشاره کرد و گفت: امروز نه تنها مردم و مسئولان فارس بلکه مردم، جوانان و مسئولان دیگر استان‌های کشور نیز به این توانمندی ایمان آورده اند.
دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان استان فارس، حضور فعال و تأثیرگذار سازمان‌های مردم‌نهاد جوان این استان در امدادرسانی به زلزله‌زدگان کرمانشاه در سال گذشته و همچنین حضور در عملیات امدادرسانی به هم‌وطنان سیل‌زده گلستان، لرستان و خوزستان را تنها بخشی از مأموریت‌های برون‌استانی سازمان‌های مردم‌نهاد فارس عنوان کرد و افزود: امروز ما با خیال راحت بسیاری از مأموریت‌های برخی از دستگاه‌های اجرایی استان را با هدف برون‌سپاری و بر اساس اعتماد به جوانان به سازمان‌های مردم‌نهاد واگذار می‌کنیم.
کامیاب با تأکید بر اینکه نقش اداره کل ورزش و جوانان استان در مواجه با سازمان‌های مردم‌نهاد نقش حمایتی است، افزود: برگزاری قابل تحسین دو نمایشگاه هفته دولت و چهلمین فجر انقلاب در سال گذشته توسط سازمان‌های مردم‌نهاد جوان استان و حضور پررنگ این جوانان در حادثه سیل شیراز، ثابت کرد که جوانان این استان جوانانی متعهد و توانمند هستند.
وی با اشاره به نگاه ویژه دولت به مبحث جوانان، اعتبارات این حوزه در سال 97 و 98 را خوب توصیف کرد و با بیان اینکه در هفته جوان امسال تعدادی از خانه‌های جوان استان افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید، افزود: یکی از کارهای ماندگار دولت در حوزه جوانان، احداث کمپ بین‌المللی تربیت مدیران جوان است که در شمال غرب شیراز و در نزدیکی سپیدان در حال ساخت است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس، گستردگی حوزه‌های فعالیتی سمن‌های جوان این استان را یک مزیت دانست و گفت: امروز در معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان، خدماتی نظیر مشاوره در حوزه‌های مختلف نیز انجام می‌‌شود که محوریت این خدمات نیز بر عهده جوانان است.
کامیاب در پایان ابراز امیدواری کرد با توجه به تأکید استاندار فارس و مصوبات متعدد ستاد ساماندهی امور جوانان استان، دستگاه‌های مختلف اجرایی ضمن اعتماد بیش از پیش به جوانان، با برون‌سپاری مأموریت‌های خویش زمینه شکوفایی و توانمندی جوانان را بیش از گذشته فراهم سازند.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی