[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

نخستین جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی با حضور ظریف، روزنامه شیراز نوین

اولین جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی پیش از ظهر دیروز با حضور محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه برگزار شد.
به گزارش ایسنا، ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی به پیشنهاد وزارت امور خارجه و مصوبه آذرماه سال ۶۰ هیئت دولت با هدف هماهنگ کردن سیاست‌ها و روابط اقتصادی خارجی کشور با جهت‌گیری سیاست خارجی و به منظور انسجام و همدلی میان خط‌مشی‌ها و عملکرد ارگان‌های مختلف در روابط خارجی ایجاد شده است.
بر اساس گزارش صدا و سیما، این ستاد که قدیمی‌ترین ستاد اقتصادی در کشور است، از سال ۶۰ تاکنون ۷۶۰جلسه برگزار کرده است و جلسات آن به صورت یک هفته در میان با حضور معاونان وزرا برگزار می‌‌شود.
ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی سال گذشته ۱۹جلسه برگزار کرد.
تأکید بر لزوم انسجام و هماهنگی دستگاه‌های داخلی در روابط اقتصادی خارجی، افزایش تعامل وزارت امور خارجه با بخش خصوصی، ارتباط مستمر با نمایندگی‌های جمهوری اسلامی در خارج از کشور و انعکاس مسائل مطرح شده توسط آنها به سازمان‌های مربوط، از دیگر فعالیت‌های ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی است.
همچنین بررسی و هماهنگی برای اجرای توافقات و دستاوردهای بین‌المللی منعقد شده در سفرهای مقامات عالی، پیگیری مصوبات ستاد از سازمان‌های مربوط، طرح موضوعات و مسائل مهم مربوط به کمیسیون‌های مشترک اقتصادی، تعیین رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی، بررسی تحولات مربوط به تحریم‌های بین‌المللی به صورت ویژه بررسی و تسهیل سفر معاونان وزرا، استانداران و مقامات هم‌تراز به خارج از کشور از دیگر فعالیت‌های این ستاد است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی