[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۵
  • دوره جدید

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس خواستار شد: معتادان طردشده، جذب شوند، روزنامه شیراز نوین

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: راه‌اندازی و توسعه مراکز کاهش آسیب، راهکاری است که در روند درمان معتادان و کاهش آسیب‌های اجتماعی برآمده از اعتیاد می تواند مؤثر باشد. 
به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهیمی با بیان این مطلب در کارگاه کشوری کاهش آسیب مصرف مواد مخدر ویژه کارشناسان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور که در شیراز برگزار شد، اظهار داشت: مراکز گذری کاهش آسیب یکی از راهکارهای مؤثر در جهت کاهش آسیب و پیامدهای ویرانگر مصرف مواد مخدر است.
وی افزود: کاهش آسیب به عنوان یکی از راهکارهای مهم و اثربخش در بهداشت عمومی به منظور جایگزینی در رفتارهای پرخطر افراد جامعه انتخاب شده است. به این معنا که سیاست‌ها و برنامه‌هایی در دستور کار قرار می‌گیرد که هدف اولیه آن کاهش پیامدها و عوارض بهداشتی سوء مصرف مواد مخدر است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس اظهار داشت: در راستای اقدام مؤثر برای برخورد با پدیده شوم اعتیاد و پیامدهای اسف‌بار آن، با اجرای طرح‌هایی چون ساخت گرمخانه‌ها و مراکز ترک و درمان اعتیاد می‌توان در جهت کاهش آسیب‌های ناشی از مصرف مواد و بهبود بیماری اعتیاد و وضعیت سلامت جسمی و روانی معتادان گام‌های مؤثری برداشت.
این مقام مسئول گفت: گسترش فعالیت‌های مراکز کاهش آسیب و تلاش برای همکاری با دیگر نهادها در راستای بهبود وضعیت معتادان طرد شده از جامعه و خانواده، باید مورد تأکید قرار گیرد. 
ابراهیمی در پایان بیان داشت: بازگشت بهبودیافتگان به جامعه و کانون خانواده و همچنین پیشگیری از بازگشت آنان به مصرف مواد مخدر و اعتیاد، هدفی است که تحقق آن به همکاری دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی نیازمند است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی