[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

سخنگوی شورای شهر خبر داد: تشکیل کمیسیون یاوران شورا و حقوق شهروندی در شورای شهر شیراز، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز، در نشستی که با حضور شهردار منطقه دو و اعضای یاوران شورای این منطقه برگزار شد، برخی مشکلات محله‌ها را بررسی کردند.
 به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز،  نواب قائدی در این نشست که به منظور هم‌اندیشی و همدلی هرچه بیشتر در راستای رفع مشکلات مردم برگزار شد، گفت: با هم‌فکری اعضای شورای اسلامی شهر شیراز درصدد هستیم کمیسیونی تحت عنوان کمیسیون یاوران شورا و حقوق شهروندی در شورای شهر شیراز تشکیل شود.
قائدی ادامه داد: با تشکیل این کمیسیون، به نوعی جایگاه یاوران شورای اسلامی محله‌ها از کمیته به کمیسیون ارتقا می‌یابد. همچنین ناظر هر منطقه نیز وظیفه بررسی و ‌رسیدگی به شکایات منطقه تحت نظارتش را بر عهده خواهد داشت. نواب قائدی افزود: با توجه به اینکه یاوران شورای اسلامی محله‌ها عامل پیوند در برقراری ارتباط شورای شهر و شهرداری با شهروندان هستند، ارتقای جایگاه آنها در واقع استفاده بهتر و بیشتر از ظرفیت و پتانسیل این قشر از جامعه است که می‌تواند چاره‌ساز بسیاری از مشکلات و معضلات باشد. سخنگوی شورای شهر و ناظر شورا در شهرداری منطقه دو با تأکید بر انسجام‌بخشی و ارج‌گذاری به فعالیت‌های یاوران شورا و همچنین ایجاد ساختار مشخص برای انجام فعالیت‌های آنها، خاطرنشان کرد: ارتباط مستمر و فراگیر بین مدیریت شهری و لایه‌های مختلف اجتماعی در سطح محله‌ها، تطابق بیشتر تصمیمات و سیاست‌گذاری‌ها با خواست و مطالبات شهروندان و شناسایی دقیق‌تر مشکلات محلی می‌تواند در توسعه و پیشرفت شهر و رفع مشکلات مردم بسیار مؤثر باشد.
عضو هیئت رئیسه شورای شهر شیراز، مقوله حقوق شهروندی و پیگیری مسائل و مشکلات مردم را مهم قلمداد و اظهار کرد: ایجاد امید و انگیزه در مردم و همچنین نهادینه کردن حقوق شهروندی ضرورتی است که باید همواره به آن توجه ویژه‌ای داشت.
قائدی یاوران شورای اسلامی محلات را بازوان توانمندی برای شورای شهر و شهرداری دانست و با بیان اینکه بسیاری از یاوران محله‌های مختلف در جریان سیل اخیر همکاری خوبی با شهرداری داشته‌اند، گفت: باید فرهنگ، غیرت و میهمان‌نوازی مردم عزیز شهر شیراز را ارج نهاد و شورای شهر شیراز و شهرداری، قدردان مردم فهیم و همه نهادهای خدمات‌رسان خواهند بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی