[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۲
  • دوره جدید

بهره‌برداری از طرح‌های توسعه روستایی در استان فارس آغاز شد، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس گفت: طرح‌های توسعه روستایی به ارزش 200میلیارد تومان در فارس آماده بهره‌برداری شد و هم‌زمان با دهه حساب 100 امام راحل بهره‌برداری از آن آغاز شده است. عطاالله زمانی، در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح‌ها شامل 24طرح ‌هادی و بهسازی روستایی در 6شهرستان، 6هزار و 194طرح مقاوم‌سازی مسکن روستایی و طرح بهسازی 3هزار و 554واحد آسیب دیده از سوانح سال‌های گذشته است. مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس ادامه داد: 3میلیارد و 600میلیون تومان اعتبار و تسهیلات برای اجرای طرح‌های ‌هادی، بیش از 117میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات برای اجرای طرح‌های مقاوم‌سازی و افزون بر 78میلیارد تومان برای بازسازی مناطق حادثه دیده از سوانح هزینه شده است.
21 تا 31فروردین ماه هم‌زمان با سالروز تأسیس بنیاد مسکن، دهه حساب 100 امام راحل نام‌گذاری شده است.
اعزام 21دستگاه ماشین‌آلات به استان‌های دیگر 
زمانی گفت: 21دستگاه ماشین‌آلات سنگین به استان‌های خوزستان، لرستان و کرمانشاه اعزام شده و فارس به عنوان استان معین (یاریگر) در حادثه سیل سایر استان‌ها مشارکت دارد.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس همچنین گفت: اجرای 677پروژه بهسازی و توسعه معابر در مناطق روستایی از سال گذشته آغاز شده و با اختصاص 72میلیارد تومان اعتبار این طرح‌ها امسال به سرانجام می‌رسد. وی ادامه داد: از محل اعتبارات قیر یارانه‌ای نیز سال گذشته 42میلیارد تومان به استان فارس اختصاص یافت که منجر به آسفالت و توسعه معابر اغلب مناطق روستایی شد.
به گفته مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس، در سالی که گذشت 3هزار و 737جلد سند روستایی و 2هزار و 329جلد سند شهری در شهرهای زیر 25هزار نفر جمعیت با مشارکت اداره کل ثبت اسناد و املاک و بنیاد مسکن صادر شد.
زمانی درباره اجرای طرح‌های اسکان عشایر در استان فارس نیز گفت: 120طرح مطالعاتی اسکان در حال اجرا است، 56طرح مصوب شده و 64طرح نیز در سال‌های آینده به مرحله اجرا خواهد رسید. برخی از این طرح‌ها در شهرستان‌های آباده، جهرم و فسا اجرا شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی