[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

رونق تولید در عرصه دیجیتال حوزه فعالیت جدی فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال جاری است، روزنامه شیراز نوین

یکی از سرفصل‌های شورای فرهنگ عمومی، فعالیت‌های حوزه دیجیتال و فضای مجازی است و بایستی برنامه‌ریزی‌های این حوزه در راستای رسیدن به چشم‌اندازها و برنامه‌های شورای فرهنگ عمومی باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در اولین نشست کارگروه شبکه ملی فرهنگ و فضای مجازی که با موضوع چگونگی بررسی و ساماندهی فضای مجازی و رسانه‌ای با توجه به شعار سال با عنوان «رونق تولید» با فعال کردن فضای مجازی و گروه‌های استارتاپی و استفاده از پتانسیل خانه‌های دیجیتال و مجتمع رسانه دیجیتال برگزار شده بود، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه با اشاره به شعار «رونق تولید» در سال ٩٨ گفت: حوزه دیجیتال و به طور ویژه فضای مجازی یکی از حوزه‌هایی است که می‌تواند با رونق دادن به تولیدات خود، باعث ایجاد فضای کسب و کار، درآمدزایی و ورود ارز به کشور را میسر کند و از این رو بر ماست تا از آن حمایت جدی داشته باشیم.
سهرابی ادامه داد: دیجیتال و فضای مجازی امروزه گستردگی خود را به تمام اقشار و افراد جامعه رسانده است و همه جامعه با تمام رده‌های سنی و اجتماعی با آن درگیری ملموسی دارند.
دبیر شورای فرهنگ عمومی استان فارس افزود: یکی از سرفصل‌های شورای فرهنگ عمومی، فعالیت‌های حوزه دیجیتال و فضای مجازی است و بایستی برنامه‌ریزی‌های این حوزه در راستای رسیدن به چشم‌اندازها و برنامه‌های شورای فرهنگ عمومی باشد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اضافه کرد: حوزه دیجیتال از جمله حوزه‌های فعالیتی فرهنگ و ارشاد است که تلاش داریم با مدیریت جدید آن، پویاتر گردد. همچنین لازم است تا از این فضا در جهت ایجاد فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی نیز استفاده کرد.
وی خاطرنشان ساخت: معرفی رسانه‌های دیجیتال، شناسایی ظرفیت‌ها و جایگاه فارس در این زمینه، حرکت در مسیر سیاست‌های وزارت و ارائه برنامه‌های پیش رو از جمله مسائلی است که مجتمع فرهنگی دیجیتال فاطمه زهرا(س) به عنوان مجموعه بالادستی حوزه دیجیتال و فضای مجازی استان فارس باید مدنظر قرار دهد.
احمدرضا نداف، مسئول دیجیتال اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این نشست گفت: در پی آن هستیم تا با ایجاد کارگاه‌های دیجیتال و فضای مجازی برای دانش‌آموزان و دانشجویان، به توانمندسازی قشر نوجوان و جوان برای استفاده درست و حتی درآمدزایی از آن اقدام کنیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی