[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۷۹
  • دوره جدید

رونمایی ازآثار نویسندگان فارس، روزنامه شیراز نوین

رئیس حوزه هنری و دبیر ستاد برگزاری هفته هنر انقلاب اسلامی استان فارس، از برپایی آیین رونمایی از کتاب‌های تازه نویسندگان و شاعران فارس و معرفی چهره‌های سال هنر انقلاب اسلامی استان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، محمد کرم‌اللهی ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت: در این آئین، ۷اثر تازه از نویسندگان و شاعران و منتقدان و پژوهشگران ادبیات فارس که به تازگی در حوزه هنری فارس تولید شده است، رونمایی می‌شود.
وی افزود: در این نشست تازه‌ترین اثر استاد عبدالعلی دستغیب با عنوان «کتاب شعر» که مجموعه‌ای از مقالات انتقادی با موضوع چیستی شعر و نگاه فنی این چهره ماندگار نقد ادبی به تعریف شعر است، رونمایی خواهد شد.
رئیس حوزه هنری و دبیر ستاد برگزاری هفته هنر انقلاب اسلامی استان فارس گفت: دو مجموعه شعر نیز در این نشست رونمایی می‌شود؛ نخست مجموعه شعرهای عاشقانه عفیف ایوب پرندآور با عنوان «بیش از تمام اهل زمین دوست دارمت» است.
وی ادامه داد: این مجموعه به کوشش پریچهر کوهنورد گردآوری شده و حاوی نقدهایی از چند چهره برجسته ادبیات انقلاب اسلامی بر آثار پرندآور است. دیگر کتاب شعر این نشست «سهم ارادت» نام دارد که شامل تازه‌ترین شعرهای آئینی پروانه نجاتی، شاعر نام آشناست.
کرم‌اللهی اشاره کرد: در این نشست اثر ارزشمندی از مجید خادم، صدیقه قانع و زهرا قادرپور باعنوان «شناخت‌نامه داستان نویسان فارس» است که جلد اول یک مجموعه چند جلدی است.
وی افزود: سه اثر از فاطمه تسلیم جهرمی با عنوان «کالبدشکافی طنز در شعر متعهد»، آرزو حقیقی با نام «دفاع مقدس در آیینه رمان نوجوان امروز» و‌ هاشم کرونی با عنوان «فراتر از خط‌کشی‌ها» سه اثر تحلیلی پژوهشی است که در این روز رونمایی خواهد شد.
رئیس حوزه هنری و دبیر ستاد برگزاری هفته هنر انقلاب اسلامی استان فارس گفت: بخش دیگر این مراسم تجلیل از چهره‌های سال هنر انقلاب اسلامی خواهد بود.
وی در پایان اظهار داشت: این نشست از ساعت ۱۷ روز دوشنبه ۲۶فروردین ماه جاری در سینما فرهنگ واقع در چهارراه حافظیه مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس برگزار می‌شود و حضور عموم علاقه‌مندان در آن آزاد است.
تجلیل از چهره‌های سال هنر انقلاب اسلامی فارس
رئیس حوزه هنری و دبیر ستاد برگزاری هفته هنر انقلاب اسلامی استان فارس از برپایی آئین معرفی چهره‌های سال هنر انقلاب اسلامی استان فارس و رونمایی از کتاب‌های تازه نویسندگان و شاعران فارس و خبر داد.
محمد کرم‌اللهی ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت: در این آئین از ۹نفر از چهره‌های برتر هنر انقلاب اسلامی فارس تجلیل خواهد شد.
وی افزود: در این نشست از غلامرضا کافی در بخش پژوهش ادب و هنر، محمد محمودی نورآبادی در بخش ادبیات پایداری، ایوب پرندآوردر بخش ادبیات-شعر، سیدحسن حسینی ارسنجانی در بخش ادبیات-داستان و‌ هادی فردوسی در حیطه ادبیات کودک و نوجوان تجلیل خواهد شد.
رئیس حوزه هنری و دبیر ستاد برگزاری هفته هنر انقلاب اسلامی استان فارس افزود: سهیلا نیک‌سرشت در بخش هنرهای تصویری، علیرضا اسدپور در بخش هنرهای نمایشی، عمران جمالی در بخش موسیقی و سرود و سعید صادقی در بخش هنرهای تجسمی دیگر چهره‌های مورد تجلیل خواهند بود.
وی ادامه داد: در این مراسم چهره سال هنر انقلاب اسلامی استان فارس از میان این ۹چهره برگزیده انتخاب خواهد شد و سپس از ۷اثر تازه تولید شده حوزه هنری فارس رونمایی خواهند شد.
کرم‌اللهی در پایان اظهار داشت: این نشست از ساعت ۱۷ روز دوشنبه ۲۶فروردین ماه جاری در سینما فرهنگ واقع در چهارراه حافظیه مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس برگزار می‌شود و حضور عموم علاقه‌مندان در آن آزاد است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی