[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۳
  • دوره جدید

اهالی شعر و قلم شایسته قدردانی و تکریم هستند، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در نشستی که با صدرا ذوالریاستین، شاعر و نویسنده معاصر شهر ادب‌پرور شیراز داشت، معرفی و قدردانی از سال‌ها زحمات و تلاش‌های بزرگان و ادیبان و اهالی فرهنگی همچون این شاعر اهل علم و ادب را وظیفه تمامی فعالان و مسئولان حوزه فرهنگ دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، صابر سهرابی که به همراه آرین رزمجویی رئیس گروه فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به دیدار صدرا ذوالریاستین رفته بود، بیان داشت: فروتنی در رفتار و برجستگی آثار این شاعر و نویسنده نام‌آشنا، دو ویژگی است که هم در رفتار فردی و هم در آثار او قابل مشاهده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با تجلیل از شخصیت صدرا ذوالریاستین، روح حماسی اشعار صدرا را ستود و بیان داشت: نتایج افکار و علایق و عواطف یک ملت که در طی قرن‌ها تنها برای بیان عظمت و نبوغ آن قوم به وجود آمده است، در شعر صدرا موج می‌زند و ما را بر این می‌دارد تا بدانیم که شعر صدرا سرشار از یاد جنگ‌ها، پهلوانی‌ها، جان‌فشانی‌ها و در عین حال لبریز از آثار تمدن و مظاهر روح و فکر مردم یک کشور است که همراه با غزل و حماسه ارائه می‌‌شود.
سهرابی افزود: هرچقدر تلاش کنیم تا از اهالی فرهنگ، ادب و هنر و فعالیت‌های آنها بگوییم، اما اندوخته سال‌ها تجربه و دانشی که کسب کرده‌اند قابل وصف و بیان نیست و قدر و منزلت بی‌وقفه‌ای که در حوزه ادبیات داشته‌اند، با این چند جمله ادا نمی‌‌شود.
صدرا ذوالریاستین شاعر و نویسنده معاصر، تاکنون آثاری مشتمل بر ١٥کتاب و حدود ٥هزار مقاله مطبوعاتی به چاپ رسانده است. این ادیب پیشکسوت که زاده ١٣١٥ در شیراز است و مردی در تاریکی روحش، شراب تلخ، غزلواره؛ شاید غزل و یاغی از آثار اوست نیز در این دیدار به شرح زندگی و آثار خود پرداخت و همانگونه که می‌گوید: بعد از سال ۵۷ و به دنبال بازنشستگی دفترهای تازه‌ای را روانه بازار کتاب کرد. تألیفات ایشان تاکنون مشتمل بر ۱۵کتاب و حدوداً ۵۰۰۰مقاله است که در نشریات مختلف به چاپ شده‌ است.
لازم به توضیح است به گفته منتقدان، بیشترین شعر را در مورد وطن سروده ‌است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی