[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۷
  • دوره جدید

رایزن اقتصادی نداریم، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: وظایف کارشناس اقتصادی در وزارت امور خارجه به کارشناسان حوزه‌های مختلف همانند فلسطین محول شده و بسیاری از سفارتخانه‌های ایران رایزن اقتصادی ندارند.
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به راه‌اندازی کانال مالی اینستکس توسط اروپایی‌ها، گفت: ایران سازوکار مالی متناسب با اینستکس را ایجاد کرده است، اما کشورهای اروپایی هنوز هیچ اقدامی در این خصوص انجام نداده اند.
نماینده مردم اسلام‌آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی، افزود: اروپایی‌ها منتظر هستتند تا ایران و آمریکا اختلافات خود را با هم حل کنند و اراده‌ای برای حمایت از برجام ندارند.
وظایف کارشناس اقتصادی در وزارت خارجه به کارشناس فلسطین محول شده است
وی با بیان اینکه وزارت امور خارجه در ساختار خود تغییراتی ایجاد کرده اما این تغییر در نمایندگی‌های خارجی وزارتخانه مشاهده نمی‌‌شود، ادامه داد: در بسیاری از سفارتخانه‌های ایران در خارج از کشور رایزن اقتصادی وجود ندارد که بخشی از این موضوع به وزارت خارجه و برخی به سایر حوزه‌های دولت بازمی‌گردد.
فلاحت‌پیشه تأکید کرد: در برخی موارد به کارشناسان حوزه‌های مختلف همانند فلسطین و غیره به عنوان شغل دوم وظایف کارشناس اقتصادی را هم محول کرده‌اند.
ترکیه در عراق 23رایزن اقتصادی دارد
وی با بیان اینکه هم‌اکنون ترکیه در عراق 23رایزن اقتصادی دارد، افزود: رایزن اقتصادی عربستان در عراق بیش از ایران بوده؛ اما ما اقدامات لازم را در حوزه دیپلماسی اقتصادی در این کشور انجام نداده ایم.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، با اشاره به اینکه وظیفه رایزن اقتصادی وصل کردن امور و روابط اقتصادی است، تصریح کرد: بارها از وزارت خارجه درخواست شده که رایزن‌های اقتصادی را در کشورهای مختلف فعال کند، اما کماکان شاکله این وزارتخانه سیاسی بوده که باید اقتصادی شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی