[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۷
  • دوره جدید

فرمانده منطقه یکم امامت نداجا: ‌رژه روز ارتش نشانگر اقتدار جمهوری اسلامی ایران است، روزنامه شیراز نوین

فرمانده منطقه یکم امامت نداجا گفت: رژه ۲۹فروردین نشانگر اقتدار جمهوری اسلامی ایران بوده و نشان‌دهنده این است که جمهوری اسلامی ایران کشوری نیست که هرکسی بخواهد به آن چشم طمع داشته باشد، بلکه کشوری است که ارتش، سپاه، بسیج و مردم، نیروی زمینی، دریایی و هوایی دارد.
به گزارش ایسنا، امیر دریادار دوم مجتبی محمدی در نشستی خبری که به مناسبت گرامیداشت ۲۹فروردین، روز ارتش جمهوری اسلامی و نیروی زمینی برگزار شد، اظهار کرد: این روز در زمان دفاع مقدس برای حفظ جایگاه ارتش و مبارزه با معاندین نظام این روز به عنوان روز ارتش توسط امام خمینی(ره) در نظر گرفته شد و دستور داده شد که در این روز توسط نیروهای نظامی مراسم رژه برگزار شود.
وی افزود: امسال هم در تمام استان‌ها به جز استان‌های درگیر سیل ارتش و سایر نیروهای مسلح در برابر مردم رژه می‌روند.
فرمانده منطقه یکم امامت نداجا تصریح کرد: در ۲۹فروردین ۶۷ واقعه مهم دیگری هم به ثبت رسیده است، تلاش‌هایی انجام شده، وساطت‌های کشورهای عربی و قدرت‌ها برای پایان جنگ بین ایران و عراق به نتیجه نرسید و جمهوری اسلامی ایران در موضع قدرت وارد شد، تمامی اراضی اشغالی را بازپس گرفت و حرکت به سمت بصره و بغداد آغاز شد، تصرف فاو در دستور کار قرار گرفت و عملیات مختلفی صورت گرفت و دخالت مستقیمی برای تغییر سناریوی جنگ تعریف شد که دخالت مستقیم آمریکا در جنگ ایران و عراق بود.
امیر دریادار دوم محمدی ادامه داد: دخالت آمریکا در تیرماه با حمله به هواپیمای مسافر بری و در ۲۹فروردین با دخالت در خلیج‌فارس نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با عنوان حماسه‌های ناوشکن سهند، سبلان و ناو موشک‌انداز جوشن وارد شد و حماسه‌آفرینی بزرگی کرد که برای نیروی دریایی ارتش نیز روز بزرگی است.
وی عنوان کرد: امروز با اقتدار اعلام می‌کنیم رژه ۲۹فروردین نشانگر اقتدار جمهوری اسلامی بوده و نشان دهنده این است که جمهوری اسلامی ایران کشوری نیست که هرکسی بخواهد به آن چشم طمع داشته باشد، بلکه کشوری است که ارتش، سپاه، بسیج و مردم، نیروی زمینی، دریایی و هوایی دارد.
فرمانده منطقه یکم امامت نداجا خاطرنشان کرد: اگر در ۲۹فروردین ۶۷ ناوشکن سبلان آماج نیروهای آمریکا قرار گرفت و نگذاشتیم غرق شود، هنوز در حال کار در ناوگان ارتش جمهوری اسلامی است و در سال ۹۷ سهند دیگری ساختیم و ملحق کردیم. اگر ناو جوشن را حفظ کردیم، امروز ناو جوشن و پیکان دیگری را در دریای خزر مستقر کردیم.
امیر دریادار دوم محمدی بیان کرد: به پاس پاسخ به رشادت‌های شهیدان و جانبازان سخت‌تر و محکم‌تر و راسخ‌تر تلاش می‌کنیم که نیروی مسلحی مقتدر داشته باشیم.
وی ابراز کرد: رژه در ساعت ۸صبح ۲۹فروردین آغاز می‌شود. مراسم رژه شناورهای سطحی و زیرسطحی نیز در ۸صبح ۲۸فروردین برگزار می‌شود.
فرمانده منطقه یکم امامت نداجا اضافه کرد: برنامه‌های مختلفی پیش‌بینی شده است. دیدار با نماینده ولی فقیه در هرمزگان با حضور کلیه فرماندهان ارتش، گلباران دریایی، غبارروبی گلزار شهدا، سخنرانی یکی از فرماندهان ارتش پیش از خطبه‌های نماز جمعه در ۳۰فروردین، برگزاری ویژه‌‌برنامه‌هایی برای خانواده‌ها در شهرک ولی عصر(عج) و شهید نامجو، برگزاری برنامه‌های مذهبی مثل دعای کمیل و زیارت آشورا، برگزاری محفل انس با قرآن با حضور قاریان برجسته استان، حضور فرماندهان منتخب ارتش در مدارس، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی، دیدار با بازنشستگان و خانواده‌های شهدا و جانبازان، مردم‌یاری و کمک به سیل‌زدگان کشورمان، مختصری از برنامه‌ای است که به مناسبت ۲۹فروردین برگزار می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی