[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۴
  • دوره جدید

فرمانده نیروی زمینی ارتش: در استان‌های سیل‌زده رژه امدادرسانی گسترده را پیش‌بینی کرده‌ایم، روزنامه شیراز نوین

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی گفت: اکنون ۲۱یگان عمده نیروی زمینی، ۳قرارگاه ارتش، در کنار قریب به ۷۰۰دستگاه مهندسی ما در راهسازی‌ها و پل‌سازی‌ها به امدادرسانی به سیل‌زدگان مشغول هستند و این امر توانسته آلامی بر دردهای مردم باشد. به گزارش ایسنا، امیر کیومرث حیدری در نشست خبری با اهالی رسانه به مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی با بیان اینکه مشخصه اصلی ارتش، ولایت‌مداری این نهاد است، اظهار کرد: امام راحل با نام‌گذاری روز بیست و نهم فروردین به نام ارتش، موجبات شکل‌گیری ارتشی انقلابی و ولایی را پدید آوردند. وی ادامه داد: ارتش نیز در سه مقطع اقدامات ارزشمندی از خود به جای گذاشت که یکی در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی بود که توانست در برابر ضدانقلاب قد علم کند و پوزه آنان را به خاک بمالد. بعد از آن هم در زمان دفاع مقدس با رژیم بعثی عراق جنگید و شاید در روزهای نخستین جنگ این ارتش بود که با سه کارکرد ویژه دامنه حضور عراقیان را محدود کند. 
حیدری افزود: ارتش با متوقف کردن حملات افسارگسیخته دشمنان، شرایط را برای دفاع و مقابله با رژیم بعثی در کنار سایر نیروهای مسلح از جمله سپاه فراهم آورد و امروز هم مسئولیت پاسداری از مرزها را بنا بر نص صریح قانون اساسی بر عهده دارد و در مرزهای غرب و شرق کشور مستقر هستیم. حیدری با تأکید بر اینکه ارتش در هیچ مقطعی از تاریخ ملت ایران را تنها نگذاشته است، گفت: وقتی در مقاطعی شیرازه همه چیز از هم می‌پاشد، چشم مردم به نیروهای مسلح است و در ماجرای زلزله کرمانشاه شاهد بودیم که ارتش با حضور در مناطق زلزله‌زده پس از فرمان رهبری، چگونه شرایط را با انتقال مصدومان به بیمارستان و رسیدگی به بازماندن برای امدادرسانی بیشتر فراهم کرد. فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی گفت: اکنون ۲۱یگان عمده نیروی زمینی، ۳قرارگاه ارتش، در کنار قریب به ۷۰۰دستگاه مهندسی ما در راهسازی‌ها و پل‌سازی‌ها به امدادرسانی نسبت به سیل‌زدگان مشغول هستند و این امر توانسته آلامی بر دردهای مردم باشد.
حیدری با بیان اینکه با راه‌اندازی بیمارستان‌های صحرایی توانسته‌ایم حتی عمل جراحی هم در منطقه انجام دهیم، اظهار کرد: آنچه امروز در پلدختر مطالبه مردم است، لایروبی خانه و محیط زندگی‌شان از گل و لای ناشی از سیل است که در این زمینه، هشت هزار و سیصد نفر از سربازان ارتش در این مناطق مشغول امدادرسانی خانه به خانه و لایروبی از محل زندگی مردم هستند. وی تأکید کرد: تا زمانی که مردم عزیز این استان‌ها از ما اعلام رضایت نکنند و با دعای خیر ما را بدرقه نکنند، ما از این مناطق سیل‌زده بیرون نخواهیم رفت و امدادرسانی را ادامه خواهیم داد.
حیدری با اشاره به چگونگی برگزاری رژه روز ارتش گفت: در استان‌های سیل‌زده از جمله گلستان، لرستان و خوزستان مثل سال‌های پیش رژه معمول را برگزار نمی‌کنیم، بلکه یک رژه امدادرسانی گسترده و مستمر را پیش‌بینی کرده‌ایم که در آن بسته‌های مواد غذایی که پاسخگوی نیازها باشد را پخش خواهیم کرد و به روند امدادرسانی هم در این مناطق نظارت می‌کنیم. همچنین در مناطقی که تا به حال رژه برگزار نشده نیز رژه برگزار خواهد شد تا همه ملت ایران به انعطاف‌پذیری و ارتش جمهوری اسلامی پی ببرند.
فرمانده نیروی زمینی با اشاره به تروریست خواندن سپاه پاسداران از سوی آمریکا و قرار دادن نام این نهاد در فهرست گروه‌های تروریستی توسط ترامپ، اظهار کرد: این بحث روز که آمریکایی‌ها برادران سپاهی ما را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده‌اند، موضوعی است که تکلیف خود می‌دانم بگویم خداوند به حق فرموده است ما دشمنان شما را از احمق‌ها قرار داده‌ایم؛ چراکه آنان با این اقدام نابخردانه یک انسجام، همدلی و همراهی گسترده و محکمی را در کشور با سپاهیان انقلاب فراهم آوردند و نشان داده شد حضور انقلابی برادران سپاهی عزیز ما و همه نیروهای مسلح در برابر زیاده‌خواهی دشمنان اثربخش بوده و ما باید این راه استکبارستیزی را در پشت سر رهبر انقلاب ادامه دهیم و شعار ارتشی و سپاهی یک لشکر هستند را سر دهیم. حیدری تأکید کرد: ما فقط لباسمان با برادران سپاهی متفاوت است، چون مأموریت دیگری داریم وگرنه اهداف ما در این مأموریت‌ها با برادران سپاهی یکسان است. وی اظهار کرد: ما تمهیداتی را برای تقدیر از سربازانی که به مناطق زلزله‌زده برای امدادرسانی اعزام شدند یا سربازانی که در این مناطق زندگی می‌کنند در نظر گرفته‌ایم که در روز بیست و نهم فروردین خبرش را اعلام خواهیم کرد.
فرمانده نیروی زمینی ارتش همچنین با اشاره به تولید انبوه تانک کرار در سال جاری تصریح کرد: ما تانک کرار را که صددرصد بومی است و جزو پیشرفته‌ترین تانک‌ها در جهان مربوط می‌شود، امسال این تانک را که از سال گذشته به صورت آزمایشی در خدمت نیروی زمینی ارتش بود را به صورت تولید انبوه به کار خواهیم گرفت.
وی تأکید کرد: امسال نیروی هوایی فقط با هواپیماهای اختصاصی خود یعنی مجموعه هواپیماهای کوثر، رعد و آذرخش رژه خواهد رفت و سوخت‌گیری هوایی هم خواهد داشت. یگان‌های بالگردی ما نیز که متعلق به همه مردم ایران است و در مناطق سیل‌زده هم مشغول خدمت‌رسانی هست و خواهد بود، در این مراسم رژه خواهند رفت.
حیدری در پایان گفت: در صورت مساعد بودن شرایط، نیروی دریایی ما نیز در روز ارتش در خلیج فارس رژه مقتدرانه‌ای را برگزار خواهند کرد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی