[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۴۷
  • دوره جدید

كاهش ۵۵درصدی متوفیان حوادث رانندگی در فارس، روزنامه شیراز نوین

فرمانده انتظامی استان از كاهش 55درصدی متوفیان تصادفات رانندگی درون و برون شهری در طرح نوروزی 98 خبر داد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار احمدعلی گودرزی در مراسم صبحگاه عمومی فرماندهی انتظامی استان، بیان كرد: با اشاره به تردد حدود 23میلیون خودرو از 25اسفند 97 تا 16فروردین ماه سال جاری، شاهد كاهش 55درصدی متوفیان و 12درصدی مجروحان حوادث رانندگی در طرح نوروزی استان فارس بوده‌ایم. سردار گودرزی با اشاره به اینكه 38درصد از تصادفات منجر به فوت و جرح، ناشی از عدم توجه به جلو و خستگی و خواب‌آلودگی بوده است، عنوان داشت: بیشترین ساعات وقوع تصادفات، 16 تا 20شب بوده است. این مقام ارشد انتظامی در خصوص تمهیدات پلیس در طرح نوروزی، خاطرنشان كرد: فرهنگ‌سازی ترافیك و برپایی ایستگاه شادمانی و سلامت با مشاركت سایر دستگاه‌ها، از اقدامات خیلی خوبی بود كه در سطح استان فارس انجام و منجر به كاهش حوادث رانندگی شد.
فرمانده انتظامی استان، آشكارسازی نقاط حادثه‌خیز و اصلاح آن، فرهنگ‌سازی و حضور مستمر پلیس در خیابان و جاده‌ها را سه ضلع كاهش تصادفات رانندگی در این ایام دانست و تصریح كرد: فرهنگ‌سازی به خصوص از طریق صدا و سیما نقش مؤثری در كاهش سوانح در ایام نوروز داشت و باید آنچنان روی این مسئله كار شود كه راننده به دور از دوربین و پلیس، خود را مقید به رعایت قوانین بداند.
وی در ادامه با اشاره به اینكه نیروهای مسلح دژ محكم كشور هستند، افزود: مجاهدت، وحدت و انسجام این نیروها در مأموریت‌های مختلف باعث رضایت‌مندی مردم شده است.
فرمانده انتظامی استان با بیان اینكه در طرح نوروزی98، 120میلیارد ریال كالای قاچاق كشف شده است، گفت: این میزان كشفیات نسبت به مدت مشابه سال قبل 59درصد افزایش داشته است.
سردار گودرزی در پایان از شهروندان كه به توصیه‌های پلیس مبنی بر رعایت قوانین رانندگی توجه كردند و تمامی دستگاه‌های امدادی و خدمات‌رسان كه پلیس را در كاهش تصادفات یاری رساندند تشكر و قدردانی كرد.
گفتنی است در پایان یگان‌های نمونه مستقر در میدان با نظم خاصی از جلو جایگاه رژه رفتند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی