[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۶۵
  • دوره جدید

بهره‌برداری از ۷۸طرح اشتغال‌زا و حمایتی جوانان در فارس، روزنامه شیراز نوین

در آستانه هفته جوان، آیین رونمایی و بهره‌برداری از آزمایشگاه تولید راه‌های تشخیص بیماری به عنوان یکی از طرح‌های شاخص اشتغال‌زایی و کارآفرینی جوانان استان فارس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس در حاشیه این آیین که به صورت ویدئوکنفرانس توسط وزیر ورزش و جوانان، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه رسالت و معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، گفت: این طرح در راستای توسعه حمایت‌های نرم‌افزاری وزارت ورزش و جوانان و بر اساس تفاهم‌نامه این وزارتخانه با صندوق کارآفرینی امید انجام شده است.
حیدرعلی کامیاب افزود: تولید ۵۰۰محصول دانش‌بنیان سلولی مولکولی میکروبی و قارچی، اجرای فاز نخست پروژه علمی تحقیقاتی، تولید بیوفیلم ویژه سوختگی، ایجاد اشتغال مستقیم برای پنج نفر از جوانان متخصص در حوزه میکروبیولوژی، اجرای فاز نخست علمی پژوهشی و طرح نوآور در ایجاد تحول در ساخت محیط‌های کشت سلولی و مولکولی میکروبی و قارچی و راه‌های تشخیص بیماری و کاهش سطح وابستگی کشور در این حوزه، از جمله دستاوردها و ویژگی این طرح است. وی با بیان اینکه در سال گذشته ۷۸طرح اشتغال‌زایی با اعتبار ۶میلیارد تومان توسط جوانان و با حمایت اداره کل ورزش و جوانان و صندوق کارآفرینی امید فارس راه‌اندازی شده است، افزود: با راه‌اندازی این طرح‌ها ۱۵۰نفر به صورت مستقیم مشغول به کار شده اند.
دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان استان فارس افزود: ۱۰۹طرح اشتغال‌زایی برای سال ۹۸ نیز در دست اقدام است که برای به بهره‌برداری رسیدن آنها ۱۱میلیارد تومان اعتبار لازم است.
کامیاب زمینه‌سازی این اتفاق خوب در حوزه اشتغال‌زایی را ریل‌گذاری وزیر ورزش و جوانان و معاون امور جوانان این وزارتخانه عنوان کرد و گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم و با توسعه کیفی و کمی سازمان‌های مردم نهاد جوان اتفاقات بسیار خوبی به وقوع پیوسته است. گفتنی است طرح آزمایشگاه تولید راه‌های تشخیص بیماری که روز دوشنبه به بهره‌‌برداری رسید، توسط لیلا شکوهی طراحی و به سرانجام رسیده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی