[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۸
  • دوره جدید

رئیس اتاق فارس: رونق تولید در گرو اصلاح نظام بانکی و مالیاتی و بیمه‌ای است، روزنامه شیراز نوین

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس اعتقاد دارد که رونق عملی تولید نیازمند اصلاح در نظام‌های بانکی، بیمه‌ای و مالیاتی است.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، جمال رازقی در جلسه ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی استان فارس با بیان اینکه شعار رونق تولید نباید با بنر، شعار و سربرگ دنبال شود، گفت: اشتغال پایدار جز با توجه به تولید پایدار به وجود نمی آید و اگر امسال رونق تولید در کشور در عمل محقق نشود، وضعیت کشور نگران کننده خواهد شد.
این فعال اقتصادی بخش خصوصی تصریح کرد: اگر موانع تولید کاهش نیابد و به سیستم تولید در کشور کمک نشود، کشور دچار مشکلات سخت اقتصادی می‌‌شود.
او با بیان اینکه رونق تولید جز با اصلاحاتی نظیر اصلاح نظام بانکی، نظام مالیاتی و نظام تأمین اجتماعی محقق نمی‌‌شود، گفت: در حال حاضر نظام بانکی، تولید کشور را خفه می‌کند و باید بررسی شود که اهتمامی بر اصلاح نظام بانکی کشور نیست. رازقی در خصوص نظام مالیات در کشور نیز گفت: در این بخش نیز 65درصد مالیات کشور از بخش تولید تأمین می‌‌شود، در حالی که سهم شبکه گسترده اصناف بسیار کمتر است.
وی ادامه داد: سال گذشته بالغ بر 20میلیارد دلار ارز 4200تومانی برای کالاهای اساسی در کشور اختصاص داده شد که مشخص نیست کدام کالا با این نرخ ارز دست مردم رسید؟ این هزینه‌ها چه شد؟ چرا با این فساد مبارزه نشد؟

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی